Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” na totalne lato!

Takiego numeru jeszcze nie było! Badamy gwiazdy i zaglądamy do ludzkiego mózgu. Psychologów pytamy o młodzież, a filozofów o to, jak żyć dobrze. Przyglądamy się naszym strachom, sprawdzamy, kiedy nauka jest przyjemna, piszemy o chodzeniu (boso, tyłem i bez celu) i o nadziei, że będzie lepiej. Nowy letni „Przekrój” już na Ciebie czeka – czytaj dla przyjemności!

Kup numer letni

Letni „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do czytania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów już dziś – tylko na stronie Przekroj.pl w niższej cenie.

Przekrój
… to postawa aktywna i twórcza, twierdzi
2020-12-11 09:00:00
zdrowe życie
Czyta się 1 minutę

Jeżeli nie cieszy cię jakaś czynność, którą musisz wykonać, to przynajmniej możesz ją zaakceptować jako coś, co musisz zrobić. Akceptacja polega na stwierdzeniu, że w tym momencie ta sytuacja, te okoliczności wymagają, abym tak postąpił, a więc z chęcią to robię. Sporo już mówiliśmy o tym, jak ważna jest wewnętrzna akceptacja wszystkiego, co się dzieje, a akceptacja tego, co musisz zrobić, jest tylko innym aspektem tej postawy. Na przykład nie będzie ci sprawiać radości wymienianie w aucie sflaczałej opony, nocą, gdzieś w polu i w ulewnym deszczu, nie mówiąc już o entuzjazmie. Możesz to jednak zaakceptować. Wykonywanie czegoś w stanie akceptacji oznacza, że robisz to ze spokojem. Ten spokój jest wibracją subtelnej energii, która następnie wpływa do twoich działań. Na zewnątrz akceptacja sprawia wrażenie bierności, lecz w istocie jest postawą aktywną i twórczą, ponieważ wnosi do tego świata coś nowego. Tym spokojem, subtelną energią wewnętrzną, jest świadomość, a jednym ze sposobów, w jakie przenika ona do naszego świata, jest pełne poddania się działanie – jednym z jego aspektów jest właśnie akceptacja.

Jeżeli nie możesz ani cieszyć się tym, co robisz, ani tego akceptować – porzuć to, bo inaczej nie weźmiesz odpowiedzialności za jedyną rzecz, za którą naprawdę możesz być odpowiedzialny, a więc za tę, która jest naprawdę ważna: za stan twojej świadomości. A jeśli nie jesteś odpowiedzialny za stan swojej świadomości, nie odpowiadasz również za swoje życie.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!