Page 1Rectangle 52 Przejdź do treści
Łukasz Chmielewski

Najbardziej znany polski rysownik komiksów

Najbardziej znany polski rysownik komiksów
Najbardziej znany polski rysownik komiksów

Najbardziej znany polski rysownik komiksów, Grzegorz Rosiński zaprasza do swojej pracowni. Okazją jest 40-lecie Thorgala, bohatera kultowej sagi fantasy, dzięki której Rosiński stał się gwiazdą europejskiego komiksu.

Artbook prezentuje tylko prace związane z liczącą ponad 30 części serią. Projekty i gotowe okładki, szkice całych plansz, poszczególnych kadrów czy scen, studium wielu postaci. Album pozwala nie tylko podejrzeć warsztat, ale pokazuje też, jak kreatywnym i pracowitym artystą jest Rosiński. To skrócony odpis sukcesu i zarazem recepta jak zostać legendarnym twórcą komiksów.

Artbook zainteresuje nie tylko dla fanów Thorgala. Prace koncepcyjne pokazują, że Rosiński myśli nie tylko narracyjnie, starając się rozplanować opowieść w kolejnych obrazkach, ale że tworzy komiksy już w fazie wstępnego projektu, w oparciu o kolor. Barwa wydaje się być dla niego dominantą kompozycyjną i fabularną. Świetnie wypadają szybkie, bardzo ekspresyjne szkice pastelowe – są na tyle dobre, że udźwignęłyby album nie gorzej niż precyzyjne rysunki lub barwne malunki Rosińskiego, który zmieniał techniki i stylistyki.

Uwaga! Nakład limitowany!

Rosiński Artbook. Thorgal 40 lat (Egmont 2017)
Rosiński Artbook. Thorgal 40 lat (Egmont 2017)

 

Data publikacji: