Page 1Rectangle 52 Przejdź do treści

Międzynarodowy Dzień Mycia Okien

MET Museum
Międzynarodowy Dzień Mycia Okien
Międzynarodowy Dzień Mycia Okien

W przeddzień mycia okien należy zapoznać się z prognozą pogody, gdyż podczas słonecznej aury na szybach mogą pojawiać się smugi, w razie deszczu – łatwo ześlizgnąć się z parapetu, przymrozki zaś niekorzystnie wpływają na szkło, powodując jego kruchość, co z kolei może doprowadzić do destrukcji szyb.

Zatem w wyborze odpowiedniej do wykonania tej czynności pory kluczowa jest kwestia posiadanego ubezpieczenia na życie. W gąszczu samowystarczalnych robotów, inteligentnych ściereczek z mikrowłókien i płynów we wszystkich kolorach tęczy należy rozważyć powrót do tradycyjnych (czyt. babcinych) metod.

Mycie okien dzielimy na trzy etapy: mycie, wycieranie do sucha i nabłyszczanie. Zaczynamy od sporządzenia roztworu cytryny lub octu z wodą (zalecana proporcja to dwie łyżki wybranego składnika na szklankę wody). Jeśli pod ręką mamy noworodka, możemy poprosić go o użyczenie pieluchy tetrowej (czystej) – doskonale wchłonie stróżki wody. Następnie przystępujemy do nabłyszczania (zazdrość sąsiadów z naprzeciwka gwarantowana). Tutaj przydatna okaże się gazeta. Trzeba przekroić ją na kawałki, zgnieść i polerować, polerować, polerować... Nic tak dobrze nie nabłyszcza, jak farba drukarska. Zwolennicy e-wydań mogą ewentualnie sięgnąć po nylonowe pończochy (ich dzień obchodzimy wkrótce, o czym poinformujemy).

Teraz należy zrobić trzy kroki w tył i podziwiać efekt pracy. Przez tak przygotowane okna w grudniu wypatrujemy pierwszej gwiazdki, a w kwietniu – 14. dnia miesiąca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Patrzenia się w Niebo.

Data publikacji: