Page 1Rectangle 52 Przejdź do treści
wokół wieloryba

Kaszalot Party z zimowym Przekrojem: DUNNO + Euphonia Pseudolarix

Kaszalot Party z zimowym Przekrojem: DUNNO + Euphonia Pseudolarix

Wyszedł nam lodowaty numer – już wyciągając po niego dłoń, poczujecie przeszywający chłód, a po przejrzeniu spisu treści zaczniecie szczękać zębami. Na długie zimowe wieczory proponujemy teksty o przyszłości Oceanu Arktycznego, fantastyczne opowiadanie H.P. Lovecrafta pt. Zimno, a także krótki wstęp do sztuki morsowania i nieco dłuższe wprowadzenie w arkana curlingu. Ponadto podajemy ostateczne, niepodważalne dowody na to, że Arktyka i Antarktyka to dwa zupełnie różne miejsca, a niedźwiedzie polarne nie jedzą pingwinów. Na zimnie, mrozie i śniegu tematyka numeru się oczywiście nie wyczerpuje. 

A czemu na okładce nowego numeru jest wieloryb? I dlaczego zwierzę to tak często pojawia się w całym numerze? To jeszcze tajemnica. Być może wszystko wyjaśni się 8 grudnia, kiedy zimowy „Przekrój” trafi do zmarzniętych rąk Czytelniczek i Czytelników. 


Premierę nowego numeru świętujemy wraz z Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Powidokami w Muzeum nad Wisłą.

Zaczynamy o 21.00 koncertem duetu Euphonia Pseudolarix (Iza Smelczyńska i Mateusz Śmigasiewicz), który spróbuje skontaktować się ze wszystkimi wielorybami świata w specjalnie przygotowanym na tę okazje elektronicznym secie pt. "Whale watching". 

A tuż po koncercie, o 22.00 zapraszamy na kolejną odsłonę DUNNO – imprezy, która znana jest w każdej strefie powłoki ziemskiej.
Dunno w składzie Lutto Lento i Filip Lech zagrają z winyli, dziwnie i wesoło.

Wstęp wolny
Zapraszamy!

Na miejscu będzie można zaopatrzyć się w zimowy numer „Przekroju”. Kwartalnik jest do nabycia również przez nasz kiosk internetowy: https://przekroj.pl/sklep/prenumerata

Data publikacji: