Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Takiego numeru jeszcze nie było!

W zimowym „Przekroju” honorowym gościem jest szalona, nadprzyrodzona, wspaniała – ludzka wyobraźnia. Poza tym: szamanizm współczesny, starożytny i zwierzęcy. Jurodiwi i futuryści. Wstyd, który nas ogranicza, i ten drugi, który jest nam potrzebny. Rosja – ale ta prawdziwa. I specjalnie na nowy rok: żegnamy nawyki i szukamy ciszy w głowie.

Kup „Przekrój” na zimę!

196 stron do czytania przez trzy miesiące! „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Fundacja PRZEKRÓJ oraz EC1 Łódź i Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ogłaszają wyniki ...
2021-12-20 14:00:00
Przekrój poleca

Znamy zwycięzców I etapu konkursu na pasek komiksowy!

Znamy zwycięzców I etapu konkursu na pasek komiksowy!
Znamy zwycięzców I etapu konkursu na pasek komiksowy!
Czyta się 1 minutę

Fundacja PRZEKRÓJ oraz EC1 Łódź i Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi mają zaszczyt ogłosić wyniki pierwszego etapu konkursu na pasek komiksowy im. Zbigniewa Lengrena

Laureatem pierwszej edycji został Pan Jan Wawrzyniak z Poznania. Gratulujemy!

Dziękujemy za liczny odzew i wszystkie prace, które zostały nadesłane – poza pracą laureata, część z nich postanowiliśmy wyróżnić publikacją w naszej galerii. Wyróżnieni zostali:

Przypominamy, że konkurs trwa cały rok, a termin składania prac do drugiego etapu upływa 15 lutego 2022 r. 

Pasek komiksowy to jedna z najwdzięczniejszych form komiksu. Kilka kadrów, w których zawiera się dowcip lub historia, stanowi miłe wyzwanie dla wyobraźni i umiejętności twórcy komiksu. Najsłynniejszym polskim bohaterem pasków komiksowych jest profesor Filutek – pogodny starszy pan w meloniku i z parasolem, właściciel psa Filusia, staromodny spacerowicz przyglądający się światu – pierwszy pasek komiksowy o jego przygodach ukazał się w 147. numerze „Przekroju” w lutym 1948 r. Ojcem profesora Filutka był sam Zbigniew Lengren, wieloletni rysownik „Przekroju”, karykaturzysta i satyryk. Aby upamiętnić prof. Filutka i jego Twórcę, a także by zachęcić artystów do sztuki pasków komiksowych, ogłosiliśmy wielki, całoroczny Konkurs im. Zbigniewa Lengrena o statuetkę Profesora Filutka! 

Do udziału zachęcamy zarówno zawodowych komiksiarzy, jak i rysowników-amatorów.

Data publikacji: