Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas równowagi!

W jesiennym „Przekroju” szukamy spokoju i pokoju. Zastanawiamy się, jak w przyszłości będzie wyglądać praca i jakie umiejętności już dziś warto pielęgnować. Poznajemy Indie i zachwycamy się polską jesienią. Do tego wielki temat – joga! Czym tak naprawdę jest, a z czym jest nieraz mylona? I jeszcze: odważnie o lęku, chmury i wiatry, pomarańcz w każdej odsłonie, rude lisy i kombucha.

Już jest nowy „Przekrój”!

220 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Wystawę można oglądać we wrocławskiej Galerii M (ul. Świdnicka 38a), od 13 do 30 marca. Wernisaż ...
2020-03-09 00:00:00
Przekrój poleca

Wystawa Darii Pietryki „Między nami” we Wrocławiu

Daria Pietryka „Razem”; mat. prasowe
Wystawa Darii Pietryki „Między nami” we Wrocławiu
Wystawa Darii Pietryki „Między nami” we Wrocławiu

Daria Pietryka jest malarką, architektką, projektantką wnętrz i scenografką. W swoim najnowszym projekcie, zebranym w wystawie zatytułowanej Między nami, przygląda się człowiekowi w relacjach mikro i makro, a więc ze sobą, z rzeczywistością, z innymi. Artystka obserwuje samą siebie, skrzętnie zbiera i notuje doświadczenia, bada i analizuje emocje.

– Fascynują mnie niejednoznaczności – mówi Daria Pietryka. – Dążę do tego, aby moje malarstwo było wielowarstwowe, zarówno w sensie metaforycznym, jak i formalnym. Myślę, że jest to klucz do równowagi między formą a treścią, której poszukuję. Historie, które zawierają się w mojej twórczości, czerpane są z rzeczywistości – napotkanych sytuacji, ludzi czy natury. Malując, przekładam je na metafory, które ubieram w kolory, kształty, faktury, cienie, półcienie. Uważam, że sztuka powinna skłaniać do myślenia, toteż cieszy mnie, gdy odbiorca interpretuje obrazy na język bliski sobie. Wówczas to, co jest dla mnie osobiste, staje się poprzez malarstwo niejako ogólnodostępne, a moja praca nabiera warstw i nowych znaczeń. Zaczyna żyć.

Wystawę można oglądać we wrocławskiej Galerii M (ul. Świdnicka 38a), od 13 do 30 marca. Wernisaż odbędzie się w piątek 13 marca o godz. 19.00.

Data publikacji: