Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

O wiośnie mamy zielone pojęcie!

Kiedy wszystko się dopiero rodzi i rozwija, wiosenny „Przekrój” nadlatuje w pełnym rozkwicie! W najnowszym wydaniu piszemy z rozwagą o równowadze, z odwagą o strachu, z uwagą o bałtyckich krajach, z miłością o wróblach i z zachwytem o zieleni i porankach. Zachęcamy do czytania!

Kup wiosenny „Przekrój”!

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Mija rok od ataku Rosji na Ukrainę. 28 lutego 2023 r. o godz. 19:00 spotkamy się w foyer warszawskiego ...
2023-02-21 15:10:00
Przekrój poleca

Wiersze nie płoną

plakat: Ola Niepsuj
Wiersze nie płoną
Wiersze nie płoną

Mija rok od ataku Rosji na Ukrainę. 28 lutego 2023 r. o godz. 19.00 spotkamy się w foyer warszawskiego Teatru Studio, by czytać wiersze ukraińskie i wspólnym głosem opowiedzieć się przeciw przemocy. 

Czyta się 1 minutę


Maraton czytania poezji ukraińskiej odbędzie się pod hasłem „Wiersze nie płoną”. Utwory ukraińskich poetek i poetów przeczytają polscy aktorzy, pisarze i dziennikarze. Bilety-cegiełki można będzie kupić w cenie 60, 80 lub 100 zł. Na miejscu dostępne będą również książki ukraińskich autorów opublikowane przez polskich wydawców. Cały dochód zostanie przekazany wydawnictwu Oleksandr Savchuk z Charkowa oraz wydawnictwu Kundzuli założonemu przez poetkę i pisarkę Natalię Trochym.

Poezję ukraińską w przekładzie na język polski czytać będą: redaktorzy „Przekroju” Marcin Orliński i Paulina Wilk, a także Anna Augustyniak, Marcin Gaczkowski, Beata Jewiarz, Anna Karczewska, Eliza Kącka, Anna Kłos, Maja Komorowska, Uta Przyboś, Małgorzata Rejmer, al ariel rosé, Agnieszka Sowińska, Agata Tuszyńska oraz Aleksandra Zińczuk.

Zagrają i zaśpiewają: Mikołaj Trzaska, Raphael Rogiński, Skerebotte Fatta + Olgierd Dokalski, Alexey Vorsoba i Magdalena Pamuła.

Prowadzenie: al ariel rosé i Wojtek Szot.
Zapraszamy do foyer Teatru Studio.

Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1 (wejście od ulicy Marszałkowskiej)
28 lutego 2023 r., godz. 19.00

plakat: Ola Niepsuj
plakat: Ola Niepsuj

Data publikacji: