Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

O wiośnie mamy zielone pojęcie!

Kiedy wszystko się dopiero rodzi i rozwija, wiosenny „Przekrój” nadlatuje w pełnym rozkwicie! W najnowszym wydaniu piszemy z rozwagą o równowadze, z odwagą o strachu, z uwagą o bałtyckich krajach, z miłością o wróblach i z zachwytem o zieleni i porankach. Zachęcamy do czytania!

Kup wiosenny „Przekrój”!

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Już 28 maja w Centrum Promocji Zdrowia w Tarasce k. Łodzi rozpoczną się dwudniowe warsztaty medytacji, ...
2023-05-20 00:00:00
Przekrój poleca

Odsłanianie nieskończoności
Warsztaty prowadzone przez Sri Sri Ravi Shankara

Sri Sri Ravi Shankar, mat. prasowe Art of Living
Odsłanianie nieskończoności
Odsłanianie nieskończoności

Już 28 maja w Centrum Promocji Zdrowia w Tarasce k. Łodzi rozpocznie się dwudniowy kurs medytacji, który poprowadzi Sri Sri Ravi Shankar, sławny nauczyciel duchowy.

Czyta się 2 minuty

Sri Sri Ravi Shankar, założyciel fundacji Art of Living, przez ponad 40 ostatnich lat bez ustanku podróżuje po świecie i przypomina o humanitaryzmie. Mówi z uśmiechem, cichym głosem, o prostych rzeczach: o miłości, o potrzebie zrozumienia, byciu dobrym dla siebie i innych. I być może właśnie dlatego, że mówi o tym tak naturalnie i spokojnie jego słowa tak mocno rezonują.

Wszystko, co robisz w życiu, kieruje Cię ku jednemu – odnalezieniu wewnętrznego szczęścia.

Sri Sri Ravi Shankar

Podczas dwudniowego kursu w Centrum Promocji Zdrowia w Tarasce k. Łodzi Sri Sri Ravi Shankar poprowadzi uczestników przez Vigyan Bhairav – starożytny tekst, napisana 5 tys. lat temu w sanskrycie. Nauczyciel pomoże uczestnikom doświadczyć w sobie przestrzeni medytacyjnej. Organizatorzy kursu piszą: „Jeśli kiedykolwiek zadałeś sobie pytanie: Kim jestem? Czym jest rzeczywistość? Jak odblokować swoją intuicję? – to jest czas i miejsce dla Ciebie”.

Gurudev Sri Sri Ravi Shankar jest uznanym na całym świecie ambasadorem pokoju. Stał na czele bezprecedensowego ogólnoświatowego ruchu na rzecz społeczeństwa wolnego od stresu i przemocy. Dzięki licznym programom i naukom, sieci organizacji – w tym Fundacji Art of Living i humanitarnej International Association for Human Values – oraz szybko rosnącej obecności w 180 krajach, ruch dotarł do około 500 milionów ludzi. Międzynarodową popularność zyskał m.in. program prowadzony w więzieniach. Gurudev zapoczątkował go już 30 lat temu, obecnie jest wdrożony w 65 krajach, m.in. w USA, Chorwacji albo w Danii. Dzięki praktykowaniu jogi albo nauce panowania nad emocjami mogą zmienić swoje życie. Kierowanie się współczuciem i pomaganie, o jakim mówi Gurudev, nie ogranicza się tylko do wybranych grup społecznych, obejmuje wszystkich.

Wykłady Gurudeva albo prowadzone przez niego medytacje – np. o kontroli emocji albo o uspokajaniu umysłu poprzez oddech – mają na Youtube miliony wyświetleń. Indyjski mistrz podczas swoich wystąpień powtarza, że podłożem każdego konfliktu – od najmniejszego po największy – są stres i lęk. Kiedy pojawią się w umyśle, zaburzają nasze postrzeganie, co z kolei wpływa na nasze relacje z innymi.

Joga, medytacja i techniki oddechowe umożliwiają nam zapanowanie nad stresem i łagodzą dawne urazy, dlatego często są nazywane metodami rozwoju osobistego – ale jeśli spojrzymy na nie w szerszej perspektywie, zobaczymy, że mogą być też sposobem na rozwój całych społeczeństw. 


Kurs: Unveiling Infinity – Odsłanianie nieskończoności
28–30 maja, Art of Living Retreat Center w Tarasce.
Więcej informacji i rejestracja: https://infinity3.artofliving.pl/

Data publikacji: