Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas ucieka – „Przekrój” czeka!

W zimowym „Przekroju” przenosimy się do Lewantu! Smakujemy libańskie jedzenie, podziwiamy Aleppo i zastanawiamy się nad Tel Awiwem. Poza tym sprawdzamy, co para noblistów z ekonomii Duflo i Banerjee mówią o światowym ubóstwie. Opisujemy Gaję i jej twórcę Jamesa Lovelocka. Naprawdę dużo piszemy też o tym, dlaczego warto się tulić (nie tylko w zimie). I do tego: niedźwiedzie – białe, brunatne i czarne, nabiał i warzywa, a także przyroda w plenerze i w muzeum.

Już jest nowy „Przekrój”!

196 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Na przełomie września i października będziemy celebrować święto sztuki współczesnej – Warsaw ...
2022-09-26 13:00:00
Przekrój poleca

Karnawał sztuki w Warszawie
Warsaw Gallery Weekend 2022

Nicolas Grospierre, Grota agatowa, dzięki uprzejmości artysty i Gunia Nowik Gallery
Karnawał sztuki w Warszawie
Karnawał sztuki w Warszawie

Na przełomie września i października będziemy celebrować święto sztuki współczesnej – Warsaw Gallery Weekend. 33 prywatne galerie zaprezentują 38 wystaw, uzupełnionych przez spotkania z artystami i artystkami i wydarzenia specjalne.

Czyta się 3 minuty

Warsaw Gallery Weekend to największe w Polsce wydarzenie poświęcone sztuce współczesnej. Premierowe wystawy przyciągają nie tylko pasjonatów sztuki, ale też szeroką publiczność, zainteresowaną spojrzeniem artystów na to co dziś ważne: od sytuacji międzynarodowej i katastrofy klimatycznej po losy jednostek w sytuacji permanentnej niepewności.

Tegoroczna, 12. edycja Warsaw Galery Weekend rozpocznie się w czwartek 29 IX i potrwa do niedzieli. Będzie to okazja, żeby spotkać artystki, artystów i osoby prowadzące galerie, zyskać szersze spojrzenie dzięki oprowadzaniom i spotkaniom, wziąć udział w wydarzeniach specjalnych. Sztuka to nie tylko dzieła sztuki, ale też żywi ludzie i Warsaw Galery Weekend jest na to dowodem.

Warsaw Galery Weekend to jedno z czołowych wydarzeń tego typu w naszej części kontynentu i okazja by z dumą celebrować środkowoeuropejską różnorodność. Po raz kolejny w rakach WGW odbędzie się Środkowo-Europejska Platforma Sztuki Współczesnej. W tym roku program merytoryczny spotkania skupi się na sztuce wideo – szykują się ciekawe panele dyskusyjne i pokazy filmowe w kinie Amondo.

W Warsaw Gallery Weekend 2022 wezmą udział galerie z Warszawy, Poznania, Gliwic i Wrocławia.

PEŁNY PROGRAM WGW 2022

Warsaw Gallery Weekend 2022
29.09-2.10.2022
galerie czynne 11:00-19:00

www.warsawgalleryweekend.pl

fb.com/warsawgalleryweekend

instagram.com/warsawgalleryweekend

Data publikacji: