Page 1 8FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Ciesz się latem!

Letni „Przekrój” dostępny w sprzedaży! W nowym numerze piszemy o szacunku dla wszystkich istot – ludzkich i pozaludzkich. Ponadto zastanawiamy się nad zmierzchem antropocenu, poznajemy południe Afryki i zgłębiamy temat ego: czym tak naprawdę ono jest i jak je poskromić?

Kup letni „Przekrój”

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Kwartalnik „Przekrój” partneruje FMA po raz trzeci. Zapraszamy!
2020-11-30 00:00:00

Tyłem do przodu, czyli 5. Festiwal Myśli Abstrakcyjnej

Tyłem do przodu, czyli 5. Festiwal Myśli Abstrakcyjnej

Nazywany „najdziwniejszem wydarzeniem w Warszawie” Festiwal Myśli Abstrakcyjnej, któremu partneruje Kwartalnik „Przekrój” próbuje w tych nietypowych okolicznościach sprostać swojemu tytułowi i zrealizować hasło „Tyłem do przodu”. Czy to możliwe, by zrobić festiwal korespondencyjny, rozwieszony na drzewach, słupach i parapetach jako wydarzenie towarzyszące Waszym – wciąż jeszcze możliwym – spacerom? Organizatorzy zapraszają do testowania tej formuły od 5 grudnia na warszawskim osiedlu Jazdów. 

W tym roku festiwal koncentruje się na temacie wyobraźni.

– W jaki sposób wyobraźnia może uratować nasz świat, skoro raczej mówi się o jej kryzysie? Jak tworzyć nowe rozwiązania, skoro mamy poczucie, że wszystko już było, a nowa to może być już tylko apokalipsa? Jesteśmy zalani obrazami, gotowymi doświadczeniami, pozbawieni przestrzeni do negocjacji i wspólnego działania. Ale to właśnie wyobraźnia, która jest pomostem pomiędzy światem pojęć i zmysłów, tym co widzialne i niewidzialne, realne i nierealne może nam pomóc. – mówi Diana Gaik, jedna z pomysłodawczyń festiwalu.

Od 5 grudnia – jeśli tylko to będzie możliwe – organizatorzy zachęcają do spacerowania po Osiedlu Jazdów i szukania punktów programu FMA, ukrytych na drzewach, parapetach i płotach. Festiwal walczy o zachowanie analogowości, ale dla tych, którzy nie będą mogli pojawić się na Jazdowie, od 14.12 festiwal będzie dostępny na fma.waw.pl. 

W programie znajdziecie, m.in. podcasty (na wytyczonym szlaku), ćwiczenia korespondencyjne oraz tzw. Otuliny, czyli instrukcje do wykonania w ramach konkretnych pracowni.

Szczegółów szukajcie w krzakach i zakamarkach Jazdowa oraz na:

www.fma.waw.pl

https://www.facebook.com/fma.waw 


Projekt współfinansowany jest ze środków Budżetu Obywatelskiego m.st Warszawy w ramach Otwartego Uniwersytetu Jazdów.  

 

 

 

 

 

Data publikacji: