Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

O wiośnie mamy zielone pojęcie!

Kiedy wszystko się dopiero rodzi i rozwija, wiosenny „Przekrój” nadlatuje w pełnym rozkwicie! W najnowszym wydaniu piszemy z rozwagą o równowadze, z odwagą o strachu, z uwagą o bałtyckich krajach, z miłością o wróblach i z zachwytem o zieleni i porankach. Zachęcamy do czytania!

Kup wiosenny „Przekrój”!

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Kwartet Muzyczno-Rysunkowy – Joanna Duda i Marek Raczkowski – zaprasza 22 lutego na koncert w Spatifie. ...
2020-02-21 00:00:00
Przekrój poleca

Raczkowski rysuje, Duda gra

Raczkowski rysuje, Duda gra

Kwartet Muzyczno-Rysunkowy – Joanna Duda i Marek Raczkowski – 22 lutego o godzinie 20.00 zaprasza na koncert w Spatifie.

Kwartet Rysunkowo-Muzyczny to skład, który za każdym razem jest trochę inny, lecz dwa ludzkie elementy pozostają niezmienne: rysownik Marek Raczkowski i pianistka Joanna Duda. Koncert ma niecodzienną formułę – to improwizacje muzyczne na temat rysunków Marka Raczkowskiego, które są odpowiednio wcześniej wybierane na tę okazję. W przerwach między utworami Marek peroruje na temat rysunków i opowiada o nich krótkie historie.

Pierwszy taki koncert odbył się w Gdyni w 2018 r. podczas wernisażu prac Marka w artystycznym cyklu Ogród Zimowy, prowadzonym przez Joannę oraz gospodarzy domu – Martę i Cypisa Ożóg-Orzegowskich. Wszystkim zaangażowanym bardzo się ta inicjatywa rysunkowo-muzyczna spodobała i tak oto ugruntował się Kwartet Muzyczno-Rysunkowy. W Spatifie Markowi i Joannie będą towarzyszyć na scenie muzycy – saksofonista Marek Pospieszalski i perkusista Michał Bryndal. Zobaczycie ich jednak z innej, niecodziennej strony. Koncert odbędzie się pod patronatem Fundacji PRZEKRÓJ.

Bilety w cenie: 30, 40, 50 zł można kupować tu.

Data publikacji: