Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” – poznaj nasze czułe struny!

Ta jesień jest pełna czułości! A już na pewno jest jej pełen jesienny „Przekrój”. W nowym numerze piszemy o tym, jak czułością zmieniać świat, a także o: mądrej edukacji, hologramach, grzybach (też tych, wiadomo których), dojrzałości i Inkach. Zastanawiamy się, czym jest prawda i jak opisać piękno. 196 stron do czytania przez trzy miesiące!

Kup numer na jesień

Jesienny „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do czytania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Tylko na stronie Przekroj.pl w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Od 27 kwietnia w Cieszynie i Czeskim Cieszynie trwa przegląd filmów Kino na Granicy. Majówkę spędza ...
2019-04-21 23:55:00

„Przekrojowa” majówka w Cieszynie

 „Przekrojowa” majówka w Cieszynie
„Przekrojowa” majówka w Cieszynie

Od 27 kwietnia w Cieszynie i Czeskim Cieszynie trwa przegląd filmów Kino na Granicy. Majówkę spędza tam również Fundacja PRZEKRÓJ. Zapraszamy do kiosku „Przekroju”, na spektakl improwizowany oraz na spotkanie z redakcją!

Czyta się 2 minuty

Kino na Granicy to największy przegląd filmów z Polski, Czech i Słowacji – jedyne wydarzenie filmowe, które już od ponad dwóch dekad odbywa się w jednym mieście, ale należącym do dwóch państw. Miasto podzielone rzeką Olzą łączy most Przyjaźni symbolizujący jednocześnie ideę festiwalu. Od samego początku, czyli od 1999 r., celem Kina na Granicy jest wzajemne promowanie kina środkowoeuropejskiego po obu stronach granicy. 21. edycja festiwalu rozpoczęła się 27 kwietnia i potrwa do 3 maja.

21. Kino na Granicy/Hranici – Cieszyn/Český Těšín to m.in. ponad 150 projekcji filmów czeskich, polskich i słowackich, retrospektywy (Marcina Dorocińskiego, Jaromíra Hanzlíka, Marka Koterskiego i Milana Kňažko), koncerty (króla, LUVVER-a, Oxford Drama, Vložte kočku, Decent Elephant), spotkania, debaty, a nawet jeden pojedynek!

Majówkę w Cieszynie spędza również Fundacja PRZEKRÓJ.

W trakcie festiwalu na cieszyńskim rynku można odwiedzić kiosk „Przekroju”. A w nim: najnowszy numer kwartalnika, „Przekrojowe” gadżety i krzyżówki. Polecamy się w przerwie między kinowymi seansami. Dla wszystkich festiwalowiczów przygotowaliśmy też specjalną niespodziankę. Kiosk jest otwarty od godz. 11.00 do godz. 19.00.

Zajrzyj, porozmawiaj, zapytaj, kup wiosenny numer „Przekroju”.

Dodatkowo 30 kwietnia o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich do Cieszyńskiego Ośrodka Kultury Dom Narodowy na spektakl improwizowany, inspirowany wiosennym numerem kwartalnika. Redakcja „Przekroju” przedstawi swoje ulubione fragmenty i ilustracje z najnowszego wydania pisma oraz podzieli się anegdotami z życia kwartalnika. Będzie to materiał wyjściowy do scen, które odegrają improwizatorzy z Klubu Komediowego. Powstaną one na żywo, na oczach publiczności, bez ustalonego wcześniej scenariusza! Wstęp wolny.

Następnego dnia zapraszamy do księgarni Kornel i Przyjaciele, gdzie o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie z redakcją. O najnowszym wydaniu, a także o historii pisma opowiedzą m.in. Marta Wardin, Karyna Piwowarska, Marek Raczkowski, Marcin Orliński i Katarzyna Sroczyńska.

 

Miłej majówki i dobrej zabawy życzy „Przekrój”!

 

Data publikacji: