Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas ucieka – „Przekrój” czeka!

W zimowym „Przekroju” przenosimy się do Lewantu! Smakujemy libańskie jedzenie, podziwiamy Aleppo i zastanawiamy się nad Tel Awiwem. Poza tym sprawdzamy, co para noblistów z ekonomii Duflo i Banerjee mówią o światowym ubóstwie. Opisujemy Gaję i jej twórcę Jamesa Lovelocka. Naprawdę dużo piszemy też o tym, dlaczego warto się tulić (nie tylko w zimie). I do tego: niedźwiedzie – białe, brunatne i czarne, nabiał i warzywa, a także przyroda w plenerze i w muzeum.

Już jest nowy „Przekrój”!

196 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Fundacja PRZEKRÓJ i Marek Raczkowski mają zaszczyt przekazać na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej ...
2023-01-25 13:40:00
Przekrój poleca

„Przekrój” i Marek Raczkowski grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

„Przekrój” i Marek Raczkowski grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Fundacja PRZEKRÓJ i Marek Raczkowski mają zaszczyt przekazać na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rysunek Marka Raczkowskiego Fotel.

Czyta się 4 minuty

Ale to nie wszystko! Szczęśliwy zwycięzca aukcji lub równie szczęśliwa zwyciężczyni wraz z Fotelem otrzyma roczną prenumeratę kwartalnika „Przekrój”, a także cykl 10 niezwykłych grafik autorstwa rysowników i rysowniczek związanych z „Przekrojem”. Wykonane różnymi technikami prace powstawały od lat 40. XX w. aż do dzisiaj. I podobnie jak Fotel – naprawdę cieszą oko!

Mówiąc krótko: taki zestaw to niezwykła gratka dla wszystkich Czytelniczek i Czytelników „Przekroju”!

Rysunek „Fotel” Marka Raczkowskiego
Rysunek „Fotel” Marka Raczkowskiego

„Przekrój” gra z WOŚP

Wielki, 31. już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaplanowano na niedzielę 29 stycznia 2023 r. Tegoroczna zbiórka odbywa się pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na aparaturę do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może prowadzić do sepsy. 

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte. Akcje można wspierać już teraz – zapraszamy do licytacji rysunku Marka Raczkowskiego:

https://allegro.pl/oferta/marek-raczkowski-i-fundacja-przekroj-13174464267

Uwaga! Ani pasztet, ani fotel nie nadają się do jedzenia, ale do powieszenia na ścianę jak najbardziej! A my jak zwykle – razem z WOŚP gramy  do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Data publikacji: