Page 1 8FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Ciesz się latem!

Letni „Przekrój” dostępny w sprzedaży! W nowym numerze piszemy o szacunku dla wszystkich istot – ludzkich i pozaludzkich. Ponadto zastanawiamy się nad zmierzchem antropocenu, poznajemy południe Afryki i zgłębiamy temat ego: czym tak naprawdę ono jest i jak je poskromić?

Kup letni „Przekrój”

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Już 12 kwietnia w Kinotece odbędą się warsztaty ze Swamim Jaatavedą, światowym autorytetem w dziedzinie ...
2023-04-05 00:00:00
Przekrój poleca

Poznaj terapeutyczną moc oddechu
Spotkanie ze Swamim Jaatavedą

Zoltan Tasi/Unsplash (domena publiczna)
Poznaj terapeutyczną moc oddechu
Poznaj terapeutyczną moc oddechu

Już 12 kwietnia w warszawskiej Kinotece (PKiN) odbędą się warsztaty ze Swamim Jaatavedą, światowym autorytetem w dziedzinie medytacji i technik oddechowych. Zapraszamy!

Czyta się 2 minuty

Ravi Shankar, założyciel Art of Living – organizacji humanitarnej obecnej w 180 krajach, od ponad 30 lat także w Polsce – naucza, że każdej emocji, każdemu zjawisku psychicznemu towarzyszy specyficzny rytm oddechu. Z kolei każdy z tych rytmów oddziałuje na konkretny obszar ciała – istnieje wielka współzależność między doznaniami na poziomie ciała a tymi, które dotyczą psychiki.

Pomos­tem między tymi poziomami, które wspólnie przekładają się na nasz dobrostan, jest medytacja. Harmonizuje i zestraja ciało, myśli i emocje, tak że współdziałają one ze sobą. Można i warto się tego nauczyć! Świetną okazją będzie dwugodzinny warsztat technik oddechowych i medytacji, który poprowadzi 12 kwietnia w Kinotece Swami Jaataveda.

Swami Jaataveda jest światowej sławy nauczycielem i autorytetem w dziedzinie medytacji, od lat związanym z Art of Living. Prowadzi programy medytacyjne i kursy rozwoju osobistego. Pochodzi z Indii, naucza jogi, medytacji i uważności podczas warsztatów w wielu krajach.

Podczas warsztatu uczestnicy i uczestniczki będą mieli szansę poznać trzy techniki oddechowe, pozwalające przywrócić energię, podnieść jakość snu i poprawić nastrój. Dowiedzą się też, jak za pomocą medytacji można wpływać na obniżenie ciśnienia krwi, poziomu hormonu stresu oraz łagodzić objawy depresji.

Warsztat jest częścią programu medytacyjnego, z którym Swami Jaataveda w ostatnich latach odwiedził Niemcy, Włochy, Litwę, Łotwę, Estonię, Ukrainę, Czechy i Macedonię.


Warsztaty ze Swamim Jaatavedą

12 kwietnia, godz. 18.45 – 20.45, Kinoteka PKiN 
Plac Defilad 1, Warszawa

Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim z tłumaczeniem na żywo na język polski.

Wymagana jest rejestracja.

Więcej o warsztatach na stronie www.wellness.artofliving.pl.

Data publikacji: