Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas równowagi!

W jesiennym „Przekroju” szukamy spokoju i pokoju. Zastanawiamy się, jak w przyszłości będzie wyglądać praca i jakie umiejętności już dziś warto pielęgnować. Poznajemy Indie i zachwycamy się polską jesienią. Do tego wielki temat – joga! Czym tak naprawdę jest, a z czym jest nieraz mylona? I jeszcze: odważnie o lęku, chmury i wiatry, pomarańcz w każdej odsłonie, rude lisy i kombucha.

Już jest nowy „Przekrój”!

220 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Plakaty będące osobistą reakcją na wydarzenia zarówno z życia prywatnego, jak i z pierwszych stron ...
2019-02-13 23:55:00

Plakatem w codzienność

zdjęcie: Witold Gawłowicz
Plakatem w codzienność
Plakatem w codzienność

Plakaty będące osobistą reakcją na wydarzenia zarówno z życia prywatnego, jak i z pierwszych stron gazet od jutra będzie można obejrzeć na wystawie w Poznaniu. Ich autorką jest prowadząca „Przekrojową” rubrykę „Ładne strony” Justyna Machnicka.

Justyna Machnicka zajmuje się szeroko pojętym projektowaniem graficznym – od projektów znaków, przez różnorodne wydawnictwa, po strony internetowe. Aktywnie uczestniczy w polskich i międzynarodowych wystawach. Na polu twórczym głównym obiektem jej zainteresowań jest plakat. Tworzy plakaty autorskie, które są osobistą odpowiedzią zarówno na prywatne wydarzenia, jak i na te z pierwszych stron gazet, a także plakaty anonsujące wydarzenia kulturalne. Należące do obu dziedzin wybrane prace powstałe w ciągu sześciu lat twórczości artystki będzie można zobaczyć w poznańskiej galerii Duża Scena UAP.

Na co dzień Justyna Machnicka pracuje jako adiunkt w Katedrze Grafiki Projektowej Akademii Sztuki w Szczecinie. Jest twórczynią i organizatorką Przeglądu Plakatu Autorskiego Roller Poster. Obroniła doktorat w dziedzinie sztuk pięknych na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Otwarcie wystawy pt. Justyna Machnicka (s)twórczyni. Plakaty 2012–2018 nastąpi w piątek 15 lutego o godzinie 18.00 w galerii Duża Scena UAP w Poznaniu. Wystawa będzie czynna do 28 lutego 2019 r.

zdjęcie: Aleksandra Jędrzejewska
zdjęcie: Aleksandra Jędrzejewska

Organizator: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu / Fundacja Rarytas

 

Więcej prac autorki na www.juska.pl

 

Data publikacji: