Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czytanie owocuje!

W letnim „Przekroju” nadzieja i ciekawość, szczęśliwe trafy i wielkie odkrycia. Ukraińska literatura i sztuka, a także antywojenny Bertrand Russell pod rękę z Josephem Hellerem. Uważne słuchanie i świadome śnienie. Dzikie pływanie i zbieranie jagód. Dbanie o rozwój, zdrowie i dobrostan. Prasłowianie, Aborygeni i uciekające ze Słońca fotony.

Kup letni „Przekrój”

Aż 220 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj z bezpłatną przesyłką. Sprawdź!

Przekrój
Fundacja PRZEKRÓJ oraz EC1 Łódź i Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ogłaszają wyniki ...
2022-03-29 00:00:00
Przekrój poleca

Wyniki drugiego etapu konkursu na pasek komiksowy!

Wyniki drugiego etapu konkursu na pasek komiksowy!
Wyniki drugiego etapu konkursu na pasek komiksowy!

Zakwieciło, zabzyczało… – a my znamy już zwycięzcę drugiego etapu „Konkursu im. Zbigniewa Lengrena o statuetkę profesora Filutka” na pasek komiksowy, zorganizowanego przez Fundację PRZEKRÓJ we współpracy z EC1 – Łódź Miasto Kultury.

Laureatem wiosennej edycji został Emil Idzikowski. Serdecznie gratulujemy!

komiks: Emil Idzikowski
komiks: Emil Idzikowski

Fundacja PRZEKRÓJ postanowiła wyróżnić również prace – wszystkie wyróżnione prace znajdują się w naszej galerii: 

Przypominamy, że konkurs trwa cały rok, a termin składania prac do trzeciego, letniego etapu konkursu upływa 15 maja 2022 r. Do udziału zachęcamy zarówno zawodowych komiksiarzy, jak i rysowników amatorów.

Tematem bieżącego etapu jest „Lato”!

Poznaj zasady konkursu.

Pasek komiksowy to jedna z najwdzięczniejszych form komiksu. Kilka kadrów, w których zawiera się dowcip lub historia, stanowi miłe wyzwanie dla wyobraźni i umiejętności twórcy komiksu. Najsłynniejszym polskim bohaterem pasków komiksowych jest profesor Filutek – pogodny starszy pan w meloniku i z parasolem, właściciel psa Filusia, staromodny spacerowicz przyglądający się światu – pierwszy pasek komiksowy o jego przygodach ukazał się w 147. numerze „Przekroju” w lutym 1948 r. Ojcem profesora Filutka był sam Zbigniew Lengren, wieloletni rysownik „Przekroju”, karykaturzysta i satyryk. Aby upamiętnić prof. Filutka i jego Twórcę, a także by zachęcić artystów do sztuki pasków komiksowych, ogłosiliśmy wielki, całoroczny Konkurs im. Zbigniewa Lengrena o statuetkę Profesora Filutka! 

Do udziału zachęcamy zarówno zawodowych komiksiarzy, jak i rysowników-amatorów.

Data publikacji: