Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czytanie owocuje!

W letnim „Przekroju” nadzieja i ciekawość, szczęśliwe trafy i wielkie odkrycia. Ukraińska literatura i sztuka, a także antywojenny Bertrand Russell pod rękę z Josephem Hellerem. Uważne słuchanie i świadome śnienie. Dzikie pływanie i zbieranie jagód. Dbanie o rozwój, zdrowie i dobrostan. Prasłowianie, Aborygeni i uciekające ze Słońca fotony.

Kup letni „Przekrój”

Aż 220 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj z bezpłatną przesyłką. Sprawdź!

Przekrój
Czy algorytmy wiedzą o nas więcej niż my sami? Po odpowiedź warto wybrać się na wystawę Biennale ...
2022-07-15 00:00:00
Przekrój poleca

Ostatni weekend z Biennale Warszawa

Fot. Monika Stolarska/mat. prasowe Biennale Warszawa
Ostatni weekend z Biennale Warszawa
Ostatni weekend z Biennale Warszawa

Internet nie tylko ma swoją materialność, ale też ciężar, temperaturę i skład chemiczny. Jak to na nas wpływa? Czy algorytmy wiedzą o nas więcej niż my sami? Po odpowiedź warto wybrać się na wystawę Biennale Warszawa „Seeing Stones and Spaces Beyond The Valley/Widzące kamienie i przestrzenie poza Doliną”.

Czyta się 3 minuty

Wystawę można obejrzeć w Domach Towarowych Wars Sawa Junior przy ul. Marszałkowskiej 104/122 tylko do 17 lipca 2022 roku. Zdążycie jeszcze wziąć udział w oprowadzaniach z udziałem kuratorki i kuratorów wystawy oraz Joanny Murzyn – inicjatorki Instytutu Ekologii Cyfrowej. Poza oprowadzaniami odbędą się spotkania i warsztaty z Room to Bloom, feministyczną platformą ekologicznych i postkolonialnych narracji w Europie.

II edycja Biennale Warszawa porusza temat relacji zaawansowanych technologii z władzą, kapitałem, ewolucją politycznych idei oraz przemocą – zarówno tą nową, cybernetyczną, jak i fizyczną.

Kyriaki Goni, Vanessa Graf, Territorial Agency, Oleksiy Radynski, Luis August Krawen, Forensic Architecture czy Špela Petrič – to tylko część z ponad 30 artystek i artystów z całego świata, których prace można zobaczyć na II edycji Biennale Warszawa. W swoich pracach poświęconych alternatywnym wizjom przyszłości, artystki i artyści przekonują, że to nie inteligentne maszyny, a tylko my – ludzie możemy wyjaśnić relacje przyczynowo-skutkowe między zjawiskami i stworzyć plan, który pozwoli nam zrealizować przyszłość, jakiej naprawdę dla siebie pragniemy. Aby to zrobić, powinniśmy w pierwszej kolejności wyjść poza ramy stworzone przez firmy, dyskurs, ideologię i praktyki Doliny Krzemowej.

Kuratorki i kuratorzy Biennale Warszawa 2022 to: Bartosz Frąckowiak, Anna Galas-Kosil i Paweł Wodziński.

Szczegółowy program: 2022.biennalewarszawa.pl

Data publikacji: