pixel Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Chcielibyśmy – na tyle ile to możliwe – umilić Państwu ten trudny czas, dlatego w dniach 20 marca – 20 czerwca udostępniamy wersję cyfrową wiosennego numeru bezpłatnie dla zalogowanych użytkowników. Zapraszamy do czytania i słuchania audio z bieżącego numeru! Przeczytaj wiosenny numer

W związku z zamknięciem wielu punktów sprzedaży prasy, zapraszamy do kupienia papierowej wersji numeru wiosennego w cenie okładkowej, bez dodatkowych kosztów przesyłki. Kup wiosenny numer

Przekrój
Zrób to samo z „Przekrojem” i uszyj własną maseczkę.
2020-05-05 00:00:00
Przekrój poleca

Od „Przekroju” do wykroju – edycja specjalna

Od „Przekroju” do wykroju – edycja specjalna

Wszystko wskazuje na to, że obowiązek zasłaniania nosa i ust będzie obowiązywał jeszcze przez dłuższy czas. Dzięki wykrojowi z „Przekroju” będziecie mogli uszyć praktyczną i wygodną maseczkę.

Projekt, opracowany dla nas przez Dorotę Bąkowską, to maseczka składająca się z trzech warstw tkanin: podstawowym (wewnętrznym) materiałem powinna być bawełna, ale zewnętrzne też powinny być wykonane z naturalnej tkaniny, jak len lub jedwab. Jedwab, dzięki swoim higroskopijnym właściwościom, zapewni komfort niezależnie od temperatury: ogrzeje w chłodniejsze dni, i ochłodzi w cieplejsze.

Ważne jest przestrzeganie kilku zasad: tę samą maseczkę powinniśmy nosić nie dłużej niż 30 minut. Należy ją prać w 60 stopniach, najlepiej ręcznie, a po wysuszeniu uprasować. Uwaga! Maseczka nie jest przeznaczona do noszenia podczas aktywności fizycznych, takich jak bieganie czy jazda na rowerze.

Pobierz:
Wykrój maseczki

Konstrukcja i wykonanie: Dorota Bąkowska/ fot: Wojtek Gardaś
Konstrukcja i wykonanie: Dorota Bąkowska/ fot: Wojtek Gardaś

Data publikacji: