Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Takiego numeru jeszcze nie było!

W zimowym „Przekroju” honorowym gościem jest szalona, nadprzyrodzona, wspaniała – ludzka wyobraźnia. Poza tym: szamanizm współczesny, starożytny i zwierzęcy. Jurodiwi i futuryści. Wstyd, który nas ogranicza, i ten drugi, który jest nam potrzebny. Rosja – ale ta prawdziwa. I specjalnie na nowy rok: żegnamy nawyki i szukamy ciszy w głowie.

Kup „Przekrój” na zimę!

196 stron do czytania przez trzy miesiące! „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Artbook Grzegorza Rosińskiego poleca
2018-01-02 07:00:00
komiks

Najbardziej znany polski rysownik komiksów

Najbardziej znany polski rysownik komiksów
Najbardziej znany polski rysownik komiksów

Najbardziej znany polski rysownik komiksów, Grzegorz Rosiński zaprasza do swojej pracowni. Okazją jest 40-lecie Thorgala, bohatera kultowej sagi fantasy, dzięki której Rosiński stał się gwiazdą europejskiego komiksu.

Artbook prezentuje tylko prace związane z liczącą ponad 30 części serią. Projekty i gotowe okładki, szkice całych plansz, poszczególnych kadrów czy scen, studium wielu postaci. Album pozwala nie tylko podejrzeć warsztat, ale pokazuje też, jak kreatywnym i pracowitym artystą jest Rosiński. To skrócony odpis sukcesu i zarazem recepta jak zostać legendarnym twórcą komiksów.

Artbook zainteresuje nie tylko dla fanów Thorgala. Prace koncepcyjne pokazują, że Rosiński myśli nie tylko narracyjnie, starając się rozplanować opowieść w kolejnych obrazkach, ale że tworzy komiksy już w fazie wstępnego projektu, w oparciu o kolor. Barwa wydaje się być dla niego dominantą kompozycyjną i fabularną. Świetnie wypadają szybkie, bardzo ekspresyjne szkice pastelowe – są na tyle dobre, że udźwignęłyby album nie gorzej niż precyzyjne rysunki lub barwne malunki Rosińskiego, który zmieniał techniki i stylistyki.

Uwaga! Nakład limitowany!

Rosiński Artbook. Thorgal 40 lat (Egmont 2017)
Rosiński Artbook. Thorgal 40 lat (Egmont 2017)

 

Data publikacji: