Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas ucieka – „Przekrój” czeka!

W zimowym „Przekroju” przenosimy się do Lewantu! Smakujemy libańskie jedzenie, podziwiamy Aleppo i zastanawiamy się nad Tel Awiwem. Poza tym sprawdzamy, co para noblistów z ekonomii Duflo i Banerjee mówią o światowym ubóstwie. Opisujemy Gaję i jej twórcę Jamesa Lovelocka. Naprawdę dużo piszemy też o tym, dlaczego warto się tulić (nie tylko w zimie). I do tego: niedźwiedzie – białe, brunatne i czarne, nabiał i warzywa, a także przyroda w plenerze i w muzeum.

Już jest nowy „Przekrój”!

196 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Artbook Grzegorza Rosińskiego poleca
2018-01-02 07:00:00
komiks

Najbardziej znany polski rysownik komiksów

Najbardziej znany polski rysownik komiksów
Najbardziej znany polski rysownik komiksów

Najbardziej znany polski rysownik komiksów, Grzegorz Rosiński zaprasza do swojej pracowni. Okazją jest 40-lecie Thorgala, bohatera kultowej sagi fantasy, dzięki której Rosiński stał się gwiazdą europejskiego komiksu.

Artbook prezentuje tylko prace związane z liczącą ponad 30 części serią. Projekty i gotowe okładki, szkice całych plansz, poszczególnych kadrów czy scen, studium wielu postaci. Album pozwala nie tylko podejrzeć warsztat, ale pokazuje też, jak kreatywnym i pracowitym artystą jest Rosiński. To skrócony odpis sukcesu i zarazem recepta jak zostać legendarnym twórcą komiksów.

Artbook zainteresuje nie tylko dla fanów Thorgala. Prace koncepcyjne pokazują, że Rosiński myśli nie tylko narracyjnie, starając się rozplanować opowieść w kolejnych obrazkach, ale że tworzy komiksy już w fazie wstępnego projektu, w oparciu o kolor. Barwa wydaje się być dla niego dominantą kompozycyjną i fabularną. Świetnie wypadają szybkie, bardzo ekspresyjne szkice pastelowe – są na tyle dobre, że udźwignęłyby album nie gorzej niż precyzyjne rysunki lub barwne malunki Rosińskiego, który zmieniał techniki i stylistyki.

Uwaga! Nakład limitowany!

Rosiński Artbook. Thorgal 40 lat (Egmont 2017)
Rosiński Artbook. Thorgal 40 lat (Egmont 2017)

 

Data publikacji: