Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” na totalne lato!

Takiego numeru jeszcze nie było! Badamy gwiazdy i zaglądamy do ludzkiego mózgu. Psychologów pytamy o młodzież, a filozofów o to, jak żyć dobrze. Przyglądamy się naszym strachom, sprawdzamy, kiedy nauka jest przyjemna, piszemy o chodzeniu (boso, tyłem i bez celu) i o nadziei, że będzie lepiej. Nowy letni „Przekrój” już na Ciebie czeka – czytaj dla przyjemności!

Kup numer letni

Przekrój
1 czerwca swoją premierę będzie miał nowy film twórców „Smog Wars”, zatytułowany „Można ...
2020-04-22 00:00:00
uwaga na klimat

Można panikować – zapowiedź nowego filmu Jonathana Ramseya

prof. dr hab. Szymon Malinowski ©2020 Ramsey United
Można panikować – zapowiedź nowego filmu Jonathana Ramseya
Można panikować – zapowiedź nowego filmu Jonathana Ramseya

1 czerwca swoją premierę będzie miał nowy film twórców Smog Wars, zatytułowany Można panikować. Filmowi patronuje Fundacja PRZEKRÓJ.

Czyta się 2 minuty

Jonathan Ramsey, twórca pokazywanego na naszych łamach Smog Wars, kontynuuje pracę nad filmami opowiadającymi o zmianach klimatycznych. Głównym bohaterem i narratorem produkcji Można panikować jest prof. dr hab. Szymon Malinowski, fizyk atmosfery, specjalista z zakresu fizyki chmur i opadów oraz modelowania numerycznego procesów atmosferycznych, który współpracuje m.in. z serwisem naukaoklimacie.pl. Opowiada on, jak zmienił się klimat w ciągu całego jego życia, i zastanawia się, co należy zrobić, by zapobiec nadchodzącej katastrofie, a przede wszystkim, jak uświadomić to innym mieszkańcom planety. Bo tylko działając globalnie, możemy mieć szansę uniknięcia wielu przerażających konsekwencji.

Można panikować – zapowiedź filmu

Cały film będzie można obejrzeć w serwisie YouTube na kanale Ramsey United.

Więcej informacji o filmie znajdziecie Państwo na stronie:  www.moznapanikowac.com

 

Data publikacji: