Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” na totalne lato!

Takiego numeru jeszcze nie było! Badamy gwiazdy i zaglądamy do ludzkiego mózgu. Psychologów pytamy o młodzież, a filozofów o to, jak żyć dobrze. Przyglądamy się naszym strachom, sprawdzamy, kiedy nauka jest przyjemna, piszemy o chodzeniu (boso, tyłem i bez celu) i o nadziei, że będzie lepiej. Nowy letni „Przekrój” już na Ciebie czeka – czytaj dla przyjemności!

Kup numer letni

Przekrój
Kolejny Młodzieżowy Strajk Klimatyczny odbędzie się 29 listopada. Podobnie jak ostatnim razem, marsz ...
2019-11-27 23:59:00
uwaga na klimat

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny: Dosyć słów, teraz czyny!

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny: Dosyć słów, teraz czyny!
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny: Dosyć słów, teraz czyny!

Kolejny Młodzieżowy Strajk Klimatyczny odbędzie się 29 listopada. Podobnie jak ostatnio, ulicami Warszawy i innych miast Polski przejdzie marsz. Tym razem hasło brzmi: „Dość słów, teraz czyny!”.

Czyta się 2 minuty

Postulaty Marszu nawiązują do przedwyborczych obietnic, które partie polityczne składały, podpisując petycje MSK we wrześniu. Organizacja pragnie pokazać, że będzie o swoich prośbach przypominać.

To znamienne, że Marsz odbywa się akurat w tzw. Black Friday, czyli dzień obniżek w sklepach i symboliczny początek przedświątecznej gorączki zakupowej.

Może tu też warto przejść od słów do czynów? Sposobów na to można na poczekaniu wymyślić kilka. Na przykład kupować mniej, acz rozsądniej. Do Świąt przygotować się tak, by jak najmniej zmarnować. Zrezygnować z prezentów rzeczowych, niepotrzebnych, wymyślanych naprędce, „bo wypada”. Nie kupować choinki. Nie pakować prezentów w papiery, które nie nadają się do recyklingu. W czarny piątek nie stać w kolejce ani nie wisieć w sprzedażowych platformach, tylko zrobić kilka kroków wśród protestujących, którzy przejdą ulicami.

 

Data publikacji: