Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas równowagi!

W jesiennym „Przekroju” szukamy spokoju i pokoju. Zastanawiamy się, jak w przyszłości będzie wyglądać praca i jakie umiejętności już dziś warto pielęgnować. Poznajemy Indie i zachwycamy się polską jesienią. Do tego wielki temat – joga! Czym tak naprawdę jest, a z czym jest nieraz mylona? I jeszcze: odważnie o lęku, chmury i wiatry, pomarańcz w każdej odsłonie, rude lisy i kombucha.

Już jest nowy „Przekrój”!

220 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Wszystkich spragnionych wytchnienia, zagonionych i niecierpliwych jeszcze przed oficjalną premierą ...
2019-06-05 23:55:00

Laba – święto czasu wolnego!

Laba – święto czasu wolnego!

Wszystkich spragnionych wytchnienia, zagonionych i niecierpliwych jeszcze przed oficjalną premierą letniego „Przekroju” zapraszamy na Labę, festiwal czasu wolnego, który Fundacja Przekrój organizuje wspólnie z Otwartym Jazdowem. 8 i 9 czerwca będzie można spotkać się z redakcją kwartalnika w ogrodach na warszawskim Jazdowie, porozmawiać przy lemoniadzie albo pomedytować na trawie.

Chcemy stworzyć przestrzeń do spotkania. W środku miasta, ale na trawie i pod drzewami. Blisko tego, czym żyjemy na co dzień, ale i blisko natury. W innych okolicznościach niż zwykle, bez pośpiechu i bez założonej listy celów do osiągnięcia. Wierzymy w siłę bezpośrednich relacji, wartość zabawy i swobodnego eksperymentowania. Bez presji czasu.

Ci, którzy lubią mieć zajęte ręce, będą mogli wziąć udział w warsztatach szycia ponadczasowych spódnic (Przekrój/wykrój) albo trzymać kciuki za jedną z drużyn w kulinarnym pojedynku „Tygodnika Powszechnego” i „Przekroju”. Tęskniących za towarzystwem zapraszamy do wspólnego lepienia pomnika świni (w roku Świni, tu ukłon w stronę prastarej chińskiej tradycji) i wspólnego pieczenia chleba (zakwas Hieronim ma sto lat, piec Dobrawa nieco mniej). Jeśli ktoś chciałby się jeszcze bardziej pobrudzić, może się pobawić w kuchni błotnej, zbudować bazę pod okiem architekta albo popracować w ogrodzie. Każdy dzień zaczynamy jogą, potem będzie można leżeć, sącząc chłodne napoje, i przyglądać się pszczołom, rozmawiać o edukacji demokratycznej i kryzysie klimatycznym, a nawet o tym, co robi nasz mózg, kiedy my nic nie robimy.

Gdyby ktoś zmęczył się tak intensywnym programem tego święta czasu wolnego, znajdzie wytchnienie podczas medytacji, na kojącym masażu tajskim lub zabiegu bowtech. A poza tym tańce i wspólne śpiewanie! O jedzenie i napoje zadbają Kuchnia Konfliktu oraz Proszę Zdrowie. Atrakcji będzie jednak znacznie więcej. Wśród nich kiosk na skwerze Dialogu, jedyne miejsce we wszechświecie, w którym przedpremierowo będzie można kupić letni numer „Przekroju”.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne!

Cały harmonogram znajdziecie tutaj. 

Data publikacji: