Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas ucieka – „Przekrój” czeka!

W zimowym „Przekroju” przenosimy się do Lewantu! Smakujemy libańskie jedzenie, podziwiamy Aleppo i zastanawiamy się nad Tel Awiwem. Poza tym sprawdzamy, co para noblistów z ekonomii Duflo i Banerjee mówią o światowym ubóstwie. Opisujemy Gaję i jej twórcę Jamesa Lovelocka. Naprawdę dużo piszemy też o tym, dlaczego warto się tulić (nie tylko w zimie). I do tego: niedźwiedzie – białe, brunatne i czarne, nabiał i warzywa, a także przyroda w plenerze i w muzeum.

Już jest nowy „Przekrój”!

196 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Fundacja PRZEKRÓJ oraz EC1 Łódź i Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ogłaszają II ...
2022-09-24 09:40:00
Przekrój poleca

Konkurs im. Zbigniewa Lengrena o statuetkę profesora Filutka – II edycja

Konkurs im. Zbigniewa Lengrena o statuetkę profesora Filutka – II edycja

Fundacja PRZEKRÓJ oraz EC1 Łódź i Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ogłaszają drugą edycję rocznego Konkursu im. Zbigniewa Lengrena na paski komiksowe!

Czyta się 3 minuty

Pasek komiksowy to jedna z najwdzięczniejszych form komiksu. Kilka kadrów, w których zawiera się dowcip lub historia, stanowi miłe wyzwanie dla wyobraźni i umiejętności twórcy komiksu. Najsłynniejszym polskim bohaterem pasków komiksowych jest profesor Filutek – pogodny starszy pan w meloniku i z parasolem, właściciel psa Filusia, staromodny spacerowicz przyglądający się światu – pierwszy pasek komiksowy o jego przygodach ukazał się w 147. numerze „Przekroju” w lutym 1948 r. Ojcem profesora Filutka był sam Zbigniew Lengren, wieloletni rysownik „Przekroju”, karykaturzysta i satyryk. 

mat. prasowe Fundacji PRZEKRÓJ
mat. prasowe Fundacji PRZEKRÓJ

Całoroczny Konkurs im. Zbigniewa Lengrena o statuetkę profesora Filutka – którego drugą edycję niniejszym ogłaszamy – ma na celu upamiętnić prof. Filutka i jego Twórcę, a także zachęcić artystów do sztuki pasków komiksowych.

Zapraszamy do udziału zarówno już uznanych artystów, jak i artystów amatorów.

W drugiej edycji naszego konkursu tematem są żywioły: powietrze, ziemia, ogień, woda i przestrzeń. Konkurs przebiega w pięciu niezależnych etapach, których terminy określone są w regulaminie. 

Tematem pierwszego etapu, który przebiega od 24 września do 15 listopada jest POWIETRZE. 

Zadanie konkursowe: 

Narysuj pasek komiksowy nawiązujący do tematu poszczególnej części konkursu i prześlij go w formie elektronicznej na adres e-mail: konkurs@przekroj.pl

Nagroda:

Nagrody pieniężne oraz statuetka profesora Filutka! 

W konkursie mogą wziąć udział zarówno indywidualni artyści, jak i większa grupa twórców. Więcej informacji w regulaminie konkursu.

Data publikacji: