Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” – poznaj nasze czułe struny!

Ta jesień jest pełna czułości! A już na pewno jest jej pełen jesienny „Przekrój”. W nowym numerze piszemy o tym, jak czułością zmieniać świat, a także o: mądrej edukacji, hologramach, grzybach (też tych, wiadomo których), dojrzałości i Inkach. Zastanawiamy się, czym jest prawda i jak opisać piękno. 196 stron do czytania przez trzy miesiące!

Kup numer na jesień

Jesienny „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do czytania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Tylko na stronie Przekroj.pl w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Fundacja PRZEKRÓJ oraz EC1 Łódź i Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ogłaszają Konkurs ...
2021-10-03 12:55:00
Przekrój poleca

Konkurs im. Zbigniewa Lengrena o statuetkę Profesora Filutka

mat. prasowe Fundacja Przekrój
Konkurs im. Zbigniewa Lengrena o statuetkę Profesora Filutka
Konkurs im. Zbigniewa Lengrena o statuetkę Profesora Filutka

Fundacja PRZEKRÓJ oraz EC1 Łódź i Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ogłaszają Konkurs im. Zbigniewa Lengrena na paski komiksowe!

Czyta się 3 minuty

Pasek komiksowy to jedna z najwdzięczniejszych form komiksu. Kilka kadrów, w których zawiera się dowcip lub historia, stanowi miłe wyzwanie dla wyobraźni i umiejętności twórcy komiksu. Najsłynniejszym polskim bohaterem pasków komiksowych jest profesor Filutek – pogodny starszy pan w meloniku i z parasolem, właściciel psa Filusia, staromodny spacerowicz przyglądający się światu – pierwszy pasek komiksowy o jego przygodach ukazał się w 147. numerze „Przekroju” w lutym 1948 r. Ojcem profesora Filutka był sam Zbigniew Lengren, wieloletni rysownik „Przekroju”, karykaturzysta i satyryk. 

Aby upamiętnić prof. Filutka i jego Twórcę, a także by zachęcić artystów do sztuki pasków komiksowych, ogłaszamy wielki, całoroczny Konkurs im. Zbigniewa Lengrena o statuetkę Profesora Filutka! 

Zapraszamy do udziału zarówno już uznanych artystów, jak i artystów-amatorów.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Zadanie konkursowe:

Narysuj pasek komiksowy o tematyce nawiązującej do pór roku.

Nagroda:

Nagrody pieniężne oraz statuetka Profesora Filutka! 

 

W konkursie mogą wziąć udział zarówno indywidualni artyści, jak i większa grupa twórców. Każdy uczestnik ma prawo do złożenia gotowych pasków komiksowych na adres e-mail: konkurs@przekroj.pl

Więcej informacji w regulaminie konkursu.

Data publikacji: