Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas ucieka – „Przekrój” czeka!

W zimowym „Przekroju” przenosimy się do Lewantu! Smakujemy libańskie jedzenie, podziwiamy Aleppo i zastanawiamy się nad Tel Awiwem. Poza tym sprawdzamy, co para noblistów z ekonomii Duflo i Banerjee mówią o światowym ubóstwie. Opisujemy Gaję i jej twórcę Jamesa Lovelocka. Naprawdę dużo piszemy też o tym, dlaczego warto się tulić (nie tylko w zimie). I do tego: niedźwiedzie – białe, brunatne i czarne, nabiał i warzywa, a także przyroda w plenerze i w muzeum.

Już jest nowy „Przekrój”!

196 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Wystawy popkulturowej zrobionej z takim rozmachem jeszcze u nas nie było. Wstyd będzie jej nie zobaczyć ...
2019-10-04 23:59:00

Komiks w retrospektywie

źrodło: materiały promocyjne
Komiks w retrospektywie
Komiks w retrospektywie

Wystawy popkulturowej zrobionej z takim rozmachem jeszcze u nas nie było. Wstyd będzie jej nie zobaczyć – do obejrzenia ekspozycji Sztuka DC. Świt superbohaterów namawia Łukasz Chmielewski

Paryż, Londyn, Abu Zabi i teraz Łódź. Na razie taką drogę pokonała wystawa Sztuka DC. Świt superbohaterów. Przygotowało ją prywatne paryskie muzeum Art Ludique specjalizujące się w wykonywanych z rozmachem popkulturowych ekspozycjach. Na 1000 m2 dawnej Hali Maszyn EC1 w Łodzi zostanie zaprezentowanych około 200 oryginalnych prac komiksowych i 40 eksponatów filmowych związanych z Batmanem, Supermanem, Wonder Woman i innymi postaciami z komiksów DC i filmów Warner Bros. Wartość kolekcji to 20 mln dolarów.

Polską wystawę otworzy oś czasu prezentująca kolejnych herosów (tu będzie można podziwiać oryginalne plansze). To ona doprowadzi widza do tematycznych komnat. W nich znajdą się m.in. batmobile i kostiumy z filmów. Polska wystawa jest wyjątkowa, bo towarzyszy jej prezentacja okładek komiksów DC, jakie na rodzimy rynek przygotowali nasi artyści, wśród których są: Przemek Truściński, Marek Oleksicki, Katarzyna Niemczyk, Jakub Kijuc i Zbigniew Kasprzak. To absolutnie unikatowy w kraju projekt. A zrobionej z takim rozmachem wystawy popkulturowej oczywiście jeszcze także u nas nie było. Wstyd będzie jej nie zobaczyć.

źrodło: materiały promocyjne
źrodło: materiały promocyjne

„Sztuka DC. Świt superbohaterów”

27.09.2019–2.02.2020
Hala Maszyn EC1, ul. Targowa 1/3, Łódź

 

Data publikacji:

Łukasz Chmielewski

Krytyk i dziennikarz, redaktor naczelny AlejaKomiksu.com, autor książki „Z każdej strony. Rozmowy o polskim komiksie”, stypendysta MKiDN. Ojciec Loni i Henia. Czyta komiksy od dziecka, teraz także swoim dzieciom.