Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” – poznaj nasze czułe struny!

Ta jesień jest pełna czułości! A już na pewno jest jej pełen jesienny „Przekrój”. W nowym numerze piszemy o tym, jak czułością zmieniać świat, a także o: mądrej edukacji, hologramach, grzybach (też tych, wiadomo których), dojrzałości i Inkach. Zastanawiamy się, czym jest prawda i jak opisać piękno. 196 stron do czytania przez trzy miesiące!

Kup numer na jesień

Jesienny „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do czytania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Tylko na stronie Przekroj.pl w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Wystawy popkulturowej zrobionej z takim rozmachem jeszcze u nas nie było. Wstyd będzie jej nie zobaczyć ...
2019-10-04 23:59:00

Komiks w retrospektywie

źrodło: materiały promocyjne
Komiks w retrospektywie
Komiks w retrospektywie

Wystawy popkulturowej zrobionej z takim rozmachem jeszcze u nas nie było. Wstyd będzie jej nie zobaczyć – do obejrzenia ekspozycji Sztuka DC. Świt superbohaterów namawia Łukasz Chmielewski

Paryż, Londyn, Abu Zabi i teraz Łódź. Na razie taką drogę pokonała wystawa Sztuka DC. Świt superbohaterów. Przygotowało ją prywatne paryskie muzeum Art Ludique specjalizujące się w wykonywanych z rozmachem popkulturowych ekspozycjach. Na 1000 m2 dawnej Hali Maszyn EC1 w Łodzi zostanie zaprezentowanych około 200 oryginalnych prac komiksowych i 40 eksponatów filmowych związanych z Batmanem, Supermanem, Wonder Woman i innymi postaciami z komiksów DC i filmów Warner Bros. Wartość kolekcji to 20 mln dolarów.

Polską wystawę otworzy oś czasu prezentująca kolejnych herosów (tu będzie można podziwiać oryginalne plansze). To ona doprowadzi widza do tematycznych komnat. W nich znajdą się m.in. batmobile i kostiumy z filmów. Polska wystawa jest wyjątkowa, bo towarzyszy jej prezentacja okładek komiksów DC, jakie na rodzimy rynek przygotowali nasi artyści, wśród których są: Przemek Truściński, Marek Oleksicki, Katarzyna Niemczyk, Jakub Kijuc i Zbigniew Kasprzak. To absolutnie unikatowy w kraju projekt. A zrobionej z takim rozmachem wystawy popkulturowej oczywiście jeszcze także u nas nie było. Wstyd będzie jej nie zobaczyć.

źrodło: materiały promocyjne
źrodło: materiały promocyjne

„Sztuka DC. Świt superbohaterów”

27.09.2019–2.02.2020
Hala Maszyn EC1, ul. Targowa 1/3, Łódź

 

Data publikacji: