Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” na totalne lato!

Takiego numeru jeszcze nie było! Badamy gwiazdy i zaglądamy do ludzkiego mózgu. Psychologów pytamy o młodzież, a filozofów o to, jak żyć dobrze. Przyglądamy się naszym strachom, sprawdzamy, kiedy nauka jest przyjemna, piszemy o chodzeniu (boso, tyłem i bez celu) i o nadziei, że będzie lepiej. Nowy letni „Przekrój” już na Ciebie czeka – czytaj dla przyjemności!

Kup numer letni

Przekrój
W dniu urodzin Zbigniewa Lengrena miło nam przekazać, że Fundacja PRZEKRÓJ została partnerem „Lengrenówki”. ...
2021-02-02 00:00:00

Fundacja PRZEKRÓJ partnerem „Lengrenówki”!

Fundacja PRZEKRÓJ partnerem „Lengrenówki”!

W dniu urodzin Zbigniewa Lengrena miło nam przekazać, że Fundacja PRZEKRÓJ została partnerem „Lengrenówki”. Projekt, zainicjowany przez Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego, zakłada przekształcenie dawnego mieszkania i pracowni artysty przy ul. Brzozowej 6/8a w Warszawie. Powstanie tam stała ekspozycja prac rysownika, który przez wiele lat związany był z „Przekrojem”.

W „Lengrenówce” znajdzie się ponad 130 rysunków oraz plakatów. Fundacja PRZEKRÓJ przekaże animacje z Profesorem Filutkiem, a także materiały archiwalne i pamiątki po rysowniku, które ofiarowała rodzina artysty. W instytucji będą odbywać się warsztaty, wykłady, spotkania tematyczne i wystawy czasowe.

Otwarcie „Lengrenówki” zaplanowano na trzeci kwartał 2021 r. O wszystkich wydarzeniach będziemy na bieżąco informować!

Data publikacji: