Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas równowagi!

W jesiennym „Przekroju” szukamy spokoju i pokoju. Zastanawiamy się, jak w przyszłości będzie wyglądać praca i jakie umiejętności już dziś warto pielęgnować. Poznajemy Indie i zachwycamy się polską jesienią. Do tego wielki temat – joga! Czym tak naprawdę jest, a z czym jest nieraz mylona? I jeszcze: odważnie o lęku, chmury i wiatry, pomarańcz w każdej odsłonie, rude lisy i kombucha.

Już jest nowy „Przekrój”!

220 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Już 24-25 września w łódzkiej Atlas Arenie rusza 33. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu ...
2022-09-21 00:00:00
Przekrój poleca

Fundacja PRZEKRÓJ na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier
Widzimy się w Łodzi!

Fundacja PRZEKRÓJ na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier

Już 24-25 września w łódzkiej Atlas Arenie rusza 33. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, na którym nie zabraknie stoiska Fundacji PRZEKRÓJ. Podobnie, jak rok temu, zapraszamy wszystkich – zarówno wieloletnich wielbicieli Filutka, jak i nowych Czytelników. 

Czyta się 3 minuty
mat. prasowe Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi
mat. prasowe Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi

Chcemy spotkać się z Wami, porozmawiać i zaprezentować Wam wybrane prace graficzne artystów i artystek współpracujących z kwartalnikiem. W naszej niemałej kolekcji znajdują się plakaty i grafiki z pasją projektowane na przestrzeni aż siedmiu dekad działalności pisma. Na tym jednak nie koniec.

Podczas wydarzenia po raz pierwszy w historii wręczymy statuetkę Profesora Filutka – jako zwieńczenie całorocznego konkursu na pasek komiksowy, którego patronem został nie kto inny, jak sam Zbigniew Lengren, wybitny twórca legendarnych komiksów satyrycznych „Przekroju”.

Konkurs im. Zbigniewa Lengrena o statuetkę Profesora Filutka

Organizowany wspólnie z Międzynarodowym Festiwalem Komiksu i Gier oraz EC1 w Łodzi konkurs przez cały rok cieszył się dużym zainteresowaniem. Nadsyłane cyklicznie prace czasem rozśmieszały, czasem nurtowały, ale za każdym razem angażowały, dając do myślenia. Aż trudno było nam sobie wyobrazić, że to koniec.

Dlatego już podczas wielkiego święta komiksu w Łodzi ogłosimy kolejną edycję konkursu pod zupełnie nowym hasłem.  

Zapraszamy do Łodzi!

Data publikacji: