Page 1 8FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Jesień się z nami!

Jesienny „Przekrój” już dostępny! Wspólnota, wrażliwość, Czechy, Czesi i Czeszki. Piszemy o piśmie, różu i jeżu. Poza tym dużo świetnej sztuki – i sztuki robienia błędów.

Zamów jesienny „Przekrój”!

196 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Gdybyś mógł zbadać siebie, odkryłbyś, że tuż pod skórą jesteś rozgałęziającą ...
2023-11-07 00:00:00
Przekrój poleca

EVOLVER. Marshmallow Laser Feast

materiały BMW Art Club. Przyszłość to sztuka
EVOLVER. Marshmallow Laser Feast
EVOLVER. Marshmallow Laser Feast

FUNDACJA „Przekrój" poleca EVOLVER Marshmallow Laser Feast – doświadczenie VR zabierające widzów w podróż w głąb ciała.

Czyta się 3 minuty

Przewodnikiem jest nabierane w płuca powietrze, za którym podążamy przez nasz rozgałęziony ekosystem, docierając do pojedynczej komórki organizmu.

W trakcie tej podróży przez organizm obserwujemy procesy podtrzymujące życie, gdy powietrze przemieszcza się z ust do płuc, wirując jak tornado, zanim zacznie krążyć wokół złożonego systemu rzek i dopływów naszego układu sercowo-naczyniowego.

Gdy ta siła życiowa dociera do najdalszych krańców naszego ciała, od skłębionych synaps w mózgu po palce rąk i nóg, nasze wnętrze zamienia się w las rozwidlających się ścieżek, przesiąkniętych mgłą życiodajnego tlenu.

Ta transcendentalna narracja pokazuje, że oddech nie tylko daje życie, ale także łączy nas ze światem przyrody poprzez akt wdychania i wydychania.


Film został wyprodukowany przez Edwarda R. Pressmana i Terrence'a Malicka oraz francuskie studio Atlas V. Przez to poetycko-wirtualne doświadczenie prowadzi nas głos Cate Blanchett, któremu towarzyszy muzyka Jonny'ego Greenwooda, Meredith Monk, Jóhanna Jóhannssona, Howarda Skemptona i Jona Hopkinsa.

EVOLVER powstał przy wsparciu Nicole Shanahan z Fundacji Bia-Echo i Orange, a także dzięki współpracy naukowców z Fraunhofer Institute for Digital Medicine MEVIS, Allen Institute for Cell Science i Buck Institute for Research on Aging.

Kuratorem projektu w ramach BMW Art Club. Przyszłość to sztuka jest autor „Przekroju" Stach Szabłowski.


EVOLVER
Weź głęboki oddech: podróż do wszechświata twojego ciała

Galeria „Opera”, Teatr Wielki – Opera Narodowa
Plac Teatralny 1, Warszawa
Rezerwacja bezpłatnych biletów: www.teatrwielki.pl

Wystawa odbywa się w ramach 4. edycji BMW Art Club. Przyszłość to sztuka
Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie
Czas trwania wystawy: 12 października – 10 grudnia 2023 r.

 

Data publikacji: