Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” na totalne lato!

Takiego numeru jeszcze nie było! Badamy gwiazdy i zaglądamy do ludzkiego mózgu. Psychologów pytamy o młodzież, a filozofów o to, jak żyć dobrze. Przyglądamy się naszym strachom, sprawdzamy, kiedy nauka jest przyjemna, piszemy o chodzeniu (boso, tyłem i bez celu) i o nadziei, że będzie lepiej. Nowy letni „Przekrój” już na Ciebie czeka – czytaj dla przyjemności!

Kup numer letni

Letni „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do czytania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów już dziś – tylko na stronie Przekroj.pl w niższej cenie.

Przekrój
Bo, jak napisał Terence McKenna, dobra impreza jest największym wynalazkiem ludzkości.
2020-03-11 00:00:00
Przekrój poleca

Antologia „30 lat polskiej sceny techno”

archiwum Marcelo Zammenhoffa, pierwsza Parada Wolności, 1997 r.
Antologia „30 lat polskiej sceny techno”
Antologia „30 lat polskiej sceny techno”

Trwa zbiórka pieniędzy na wydanie pierwszej antologii o scenie techno i muzyce elektronicznej w Polsce.

Do napisania tekstów zaproszono ponad 70 artystów, wydawców, właścicieli i menedżerów klubów oraz organizatorów imprez i festiwali. Zdjęcia pochodzącą w dużej mierze z prywatnych archiwów, wiele z nich będzie zatem pokazanych szerszej publiczności po raz pierwszy. Redakcji podjęli się Radosław Tereszczuk, Łukasz Krajewski i Artur Wojtczak.

Antologia łączy perspektywę historyczną z indywidualnym doświadczeniem autorów tekstów. Obejmuje szerokie spektrum gatunków mniej i bardziej tanecznej muzyki elektronicznej, od techno, transu i rave’u, przez dubstep i house aż po hardtek i drum’n’bass i wiele innych. Prezentuje narodziny oraz rozwój sceny w Polsce od 1989 roku aż do dziś. Uwzględnia wydarzenia i miejsca w dużych ośrodkach, takich jak Warszawa, Gdańsk czy Łódź, ale i w mniejszych, choć nie mniej ważnych, jak Szczecin i Płock.

Zbiórka jest prowadzona pod adresem: https://wspieram.to/techno

 

Data publikacji: