Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czytanie owocuje!

W letnim „Przekroju” nadzieja i ciekawość, szczęśliwe trafy i wielkie odkrycia. Ukraińska literatura i sztuka, a także antywojenny Bertrand Russell pod rękę z Josephem Hellerem. Uważne słuchanie i świadome śnienie. Dzikie pływanie i zbieranie jagód. Dbanie o rozwój, zdrowie i dobrostan. Prasłowianie, Aborygeni i uciekające ze Słońca fotony.

Kup letni „Przekrój”

Aż 220 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj z bezpłatną przesyłką. Sprawdź!

Przekrój
Bo, jak napisał Terence McKenna, dobra impreza jest największym wynalazkiem ludzkości.
2020-03-11 00:00:00
Przekrój poleca

Antologia „30 lat polskiej sceny techno”

archiwum Marcelo Zammenhoffa, pierwsza Parada Wolności, 1997 r.
Antologia „30 lat polskiej sceny techno”
Antologia „30 lat polskiej sceny techno”

Trwa zbiórka pieniędzy na wydanie pierwszej antologii o scenie techno i muzyce elektronicznej w Polsce.

Do napisania tekstów zaproszono ponad 70 artystów, wydawców, właścicieli i menedżerów klubów oraz organizatorów imprez i festiwali. Zdjęcia pochodzącą w dużej mierze z prywatnych archiwów, wiele z nich będzie zatem pokazanych szerszej publiczności po raz pierwszy. Redakcji podjęli się Radosław Tereszczuk, Łukasz Krajewski i Artur Wojtczak.

Antologia łączy perspektywę historyczną z indywidualnym doświadczeniem autorów tekstów. Obejmuje szerokie spektrum gatunków mniej i bardziej tanecznej muzyki elektronicznej, od techno, transu i rave’u, przez dubstep i house aż po hardtek i drum’n’bass i wiele innych. Prezentuje narodziny oraz rozwój sceny w Polsce od 1989 roku aż do dziś. Uwzględnia wydarzenia i miejsca w dużych ośrodkach, takich jak Warszawa, Gdańsk czy Łódź, ale i w mniejszych, choć nie mniej ważnych, jak Szczecin i Płock.

Zbiórka jest prowadzona pod adresem: https://wspieram.to/techno

 

Data publikacji: