Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

O wiośnie mamy zielone pojęcie!Kup wiosenny „Przekrój”!

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Fundacja Przekrój wraz z Osiedlem Jazdów, Stowarzyszeniem Dziki Bez i Instytutem Filozofii UW zapraszają ...
2019-10-16 23:59:00
Przekrój poleca

4. Festiwal Myśli Abstrakcyjnej na Jazdowie

Festiwal Myśli Abstrakcyjnej
4. Festiwal Myśli Abstrakcyjnej na Jazdowie
4. Festiwal Myśli Abstrakcyjnej na Jazdowie

„Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria” – mawiał słynny psycholog Kurt Lewin i niewątpliwie miał rację.

We współczesnym świecie, targanym na wszystkie strony przez rozmaite kryzysy, najbardziej potrzeba dziś zrozumienia oraz zastanowienia. Gdzie jesteśmy, dlaczego się tutaj znaleźliśmy i jakie mamy drogi wyjścia. Po prostu – bez myślenia nie zrobimy nawet kroku. Bo żeby ruszyć przed siebie, musimy najpierw wiedzieć, gdzie chcielibyśmy się wybrać. Dlatego właśnie Fundacja Przekrój – wraz z Osiedlem Jazdów, Stowarzyszeniem Dziki Bez i Instytutem Filozofii UW – zapraszają na Festiwal Myśli Abstrakcyjnej, który jest przestrzenią wolnej refleksji, rozmowy i wyobraźni.

Festiwal Myśli Abstrakcyjnej
Festiwal Myśli Abstrakcyjnej

Podczas 4. edycji Festiwalu, który odbędzie się w dniach 20-26 października na Osiedlu Jazdów, będziemy zajmować się rozmową, komunikacją, porozumieniem, połączeniem, a także ich brakiem.

Zastanowimy się: co jest kluczowe w rozmowie? Przekonywanie się, dochodzenie do porozumienia, czy samo spotkanie z innym? W rozmowach sprawy często stają na ostrzu noża. Jak odnaleźć sens w poróżnieniu i odmiennych zdaniach? Jesteśmy połączeni na niespotykaną skalę, nasza komunikacja przekroczyła czas oraz przestrzeń. Jak zmieniła się rozmowa pod wpływem SMS-ów, maili, aplikacji, które zapewniają nam dystans i poczucie kontroli?

Festiwal Myśli Abstrakcyjnej
Festiwal Myśli Abstrakcyjnej

Jak nigdy dotąd potrzebujemy wysłuchania tego, co świat do nas mówi. W szeroko pojętej rozmowie wychodzimy poza język, odkrywamy swoje ciało, emocje, nasze relacje z przedmiotami, dowiadujemy się o rozbudowanej komunikacji roślin i zwierząt. Mówią do nas windy, słuchamy tajemniczego głosu, który wskazuje nam drogę. Podczas festiwalu będziemy szukać różnych sposobów komunikacji, zamykać się po to, żeby słuchać innego!

 

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie http://fma.waw.pl/program/

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Przyłączcie się i pomyślcie z nami!

Festiwal Myśli Abstrakcyjnej
Festiwal Myśli Abstrakcyjnej

 

Data publikacji: