Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Już jest – nowy „Przekrój”, a w nim jak zwykle dużo wszystkiego! Piszemy o bliskich nam wartościach, dalekiej Japonii i jeszcze dalszej Wenus. Rozmawiamy z dziećmi i mądrymi dorosłymi, przyglądamy się snom i fraktalom. Wiosenny "Przekrój", jak można go nie kupić?

Kup numer wiosenny

Przekrój
Na spotkanie podczas tegorocznej emefki zaprasza
2019-09-25 23:49:00
komiks
30 dymków nad Łodzią
30 dymków nad Łodzią

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier, zwany przez stałych bywalców emefką, to największa tego typu impreza w Europie Środkowo-Wschodniej. Tegoroczna edycja to już 30.! Jest więc co wspominać, ale program został tak przygotowany, żeby jubileusz był także nowym otwarciem. Festiwal zmienił lokalizację z Atlas Areny na Halę Expo, bo brakowało przestrzeni. Przede wszystkim jednak organizatorzy ściągnęli do kraju jeżdżącą po świecie wystawę Sztuka DC. Świt superbohaterów z rozmachem prezentującą współczesną mitologię, której korzenie sięgają komiksu, a znaną wszystkim uczestnikom popkultury niezależnie od miejsca zamieszkania. Oczywiście przewidziano spotkania z artystami. Będzie Grzegorz Rosiński, rysownik ThorgalaSzninkla, będą tuzy peerelowskich komiksów, tacy jak Tadeusz Baranowski i Bogusław Polch, bo w tym roku wypada także kolejna, okrągła rocznica: 100 lecie polskiego komiksu! Oczywiście nie zabraknie młodych gwiazd, m.in. Katarzyny Niemczyk (Mockingbird) i Zosi Dzierżawskiej (Eileen Gray. Dom pod słońcem), a także zagranicznych gości, wśród których warto zwrócić uwagę na Cyrila Pedrosę (Trzy cienie) i Johna Laymana (Chew). Oczywiście będę na emefce i tym razem poprowadzę dwa spotkania (z organizatorami festiwalu i o polskim komiksie superbohaterskim – oba w sobotę), więc mam nadzieję, że w ostatni weekend września widzimy się w Łodzi!

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier

27–29.09.2019
Hala Expo, aleja Kościuszki 4, Łódź

Program: https://komiksfestiwal.com/program/

 

Data publikacji:

Łukasz Chmielewski

Dziennikarz i scenarzysta, redaktor naczelny AlejaKomiksu.com, współautor książki biograficznej „Rafał Jackiewicz. Życie na ostrzu noża” (SQN 2017). Ojciec Loni i Henia.