pixel Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Wiele osób spośród naszych Czytelników i Czytelniczek wybiera tradycyjną drukowaną wersję kwartalnika, ale są także tacy, którzy coraz częściej korzystają z nośników elektronicznych. Dlatego wprowadzamy cyfrową wersję „Przekroju”. Zapraszamy do wykupienia prenumeraty, w której ramach proponujemy nieograniczony dostęp do aktualnych i archiwalnych wydań kwartalnika.

Ci z Państwa, którzy nie zdecydują się na prenumeratę, będą mieli do dyspozycji bezpłatnie 3 „Przekrojowe” teksty oraz wszystkie rysunki Marka Raczkowskiego, krzyżówki, recenzje, ilustracje i archiwalne numery z lat 1945–2000. Zapraszamy do lektury!

wykup prenumeratę cyfrową
Przekrój
Po bydgoskiej edycji Mózg Festival czas na warszawską odsłonę, która potrwa od 7 do 9 listopada. ...
2019-11-05 23:59:00
Przekrój poleca

15th Mózg Festival: Warszawa

15th Mózg Festival: Warszawa

Po niedawno zakończonej bydgoskiej edycji Mózg Festival, czas na warszawską odsłonę, która potrwa od 7 do 9 listopada. Będzie eksperymentalnie, freejazzowo, elektronicznie, filmowo, gitarowo, performersko i… tanecznie, bo w końcu „Przekrój” (znowu) prosi do tańca

Czyta się 1 minutę

Tegorocznej bydgoskiej edycji Mózg Festival (9–12 października) towarzyszyło hasło: „Sztuka jako droga do rozumienia”, z kolei warszawskie wydarzenia zostały ubrane w przekaz: „Make Art Not War”. Znając mózgową filozofię, niestrudzenie szerzoną przez Sławka Janickiego – dyrektora festiwalu i klubu Mózg, można być niemal pewnym, że artyści zaproszeni na warszawską odsłonę festiwalu, zrobią wszystko, by sztuka emanowała zewsząd.

W tym roku program 15th Mózg Festival w Warszawie to głównie koncerty, które będą się odbywały w klubach Pogłos, DZiK i SPATIF. Wydarzenia muzyczne uzupełnią performances i pokaz filmu Grobowiec świetlików (reż. I. Takahata).

Na sam koniec, w ramach cyklu „Przekrój” prosi do tańca, swoje sety zaprezentują BroShuda oraz Monster.

Data publikacji:

Łukasz Komła

Urodził się i wychował na Podlasiu. Od siedmiu lat dzieli się tym, co go cieszy w muzyce na łamach serwisu „Nowamuzyka.pl”. O polskiej muzyce pisze też do „Gazety Magnetofonowej”, a od czasu do czasu na swoim blogu „Płyty (nie)słuchane”. Wcześniej szlify zdobywał w pismach „LAIF”, „M/I Kwartalnik Muzyczny”, „Dwutygodnik” oraz serwis „Polyphonia”.