Page 1Rectangle 52 Przejdź do treści
Reklama
Czytaj
Aleksandra
Galewska

Dlaczego ten kundel ciągle szczeka?!

opinie / Komentarz
W 2017 r. w USA pięć psów skazano za ich naturalne odruchy. Sąsiedzi pozwali właścicielkę mastifów, które pilnowały owiec. Zdenerwowali się na donośne szczekanie. Wygrali. Mieli ciszę za oknem, a od właścicielki psów do podziału 230 tys. dolarów. Sąd nakazał podciąć psom struny głosowe... Zastanówmy się, co pies mówi, gdy szczeka.
Czytaj
Aleksandra
Galewska

Jaki śliczny piesek!

opinie / Komentarz
Czy zaczepianie nieznanego nam psa zawsze jest miłe dla jego właściciela? W niektórych przypadkach pewnie tak, ale bardzo często cmokanie, wyciąganie rąk i głaskanie doprowadzają właściciela na skraj załamania nerwowego.
Czytaj
Klaudia
Szott

Wolność, równość, wegetarianizm

opinie / Komentarz
Dlaczego warto rozważyć wykreślenie mięsa z codziennego jadłospisu?
Czytaj
Aleksandra
Galewska

Najmądrzejszy pies na świecie

opinie / Komentarz
Szczenię to mały pies, a nie słodka zabawka. Jakich błędów unikać i na co zwracać uwagę, żeby za kilka miesięcy nasz słodki pupilek nie wyrósł na terrorystę?
Czytaj
Aleksandra
Galewska

Szkoła dla czworonoga

opinie / Komentarz
Jak uczyć psa? Głównym schematem, na którym opiera się uczenie czworonoga, jest tzw. kwadrat wzmocnień, który pomaga wskazać pożądane i niepożądane zachowania. Jak to zrobić, jednocześnie pozbywając się własnych złych nawyków?
Czytaj
Aleksandra
Galewska

Krasnale ogrodowe

opinie / Komentarz
Czy miłość psa do człowieka wszystko właścicielowi wybaczy?
Czytaj
Aleksandra
Galewska

Czy pies marzy o dominacji?

opinie / Komentarz
Gdy pies wchodzi na kanapę, gryzie po rękach, ciągnie na smyczy, myślimy często, że chce nas zdominować. Wydaje nam się, że szczekając, kradnąc jedzenie ze stołu i siusiając w domu próbuje rządzić w swej ludzkiej rodzinie. Trenerka psów obala mity o zachowaniu czworonogów.
Czytaj
Olga
Drenda

Najpiękniejsze kostki pod słońcem

opinie / Komentarz z Kwartalnika
Dziś żegnamy Puflona, dostojnego i budzącego respekt malamuta, który w bezpośrednim kontakcie objawił się jako pies slapstickowy, lubujący się w kawałach rodem z niemego kina, kiedy ktoś na coś wpada albo przewraca się na skórce od banana.
Czytaj
Annie
Proulx

Annie Proulx o wizycie w Puszczy Białowieskiej

opinie / Komentarz
Amerykańska pisarka Annie Proulx przyjechała do Polski spotkać się z czytelnikami na Big Book Festival 2018, ale miała jedno dodatkowe życzenie – zobaczyć Puszczę Białowieską. „Przekrój” zapytał autorkę „Drwali” o wrażenia.
Czytaj
Joanna
Kinowska

O fotografii bez fotografii

opinie / Komentarz
Vivian Maier nie przestaje zadziwiać. Posługująca się za życia różnymi nazwiskami, fotografka z zamiłowania i z obsesji. Zbieraczka wszystkiego. Niania. Prowokuje do badania swojej historii. Christina Hesselholdt robi to na twardo i ostro, wymyślając w swej książce kompletnie nowy świat. Pisze
Czytaj
Albert
Einstein

Jak sobie wyobrażam świat

opinie / Komentarz z Kwartalnika
Tajemniczość jest naszym najpiękniejszym przeżyciem. Stanowi ona zasadnicze uczucie, które towarzyszy prawdziwej sztuce i wiedzy od samego ich zarania. Komu obce są takie emocje i nie umie się już dziwić, nie potrafi zdobyć się na zdumienie, tego muszę uznać za martwego, gdyż oczy jego już zgasły.
Czytaj
Joanna
Kinowska

Kiedy to wreszcie się skończy?

opinie / Komentarz
Niektórzy mówią, że fotografia analogowa nie umrze nigdy. Tymczasem cyfra zdobywa kolejne przyczółki. Czyli rzecz o romantyzmie kliszy i zbyt szybkich pożegnaniach.
Czytaj
Joanna
Kinowska

Czy jest fotograf na Marsie?

opinie / Komentarz
Zdjęcia manekina Starmana w samochodzie Tesla na tle Ziemi swoim surrealizmem biją na głowę najlepsze hollywoodzkie produkcje science fiction. Tylko kto je właściwie zrobił?
Czytaj
Tomasz
Wiśniewski

Jak powiedzieć coś mądrego?

opinie / Komentarz
Dział Zmyśleń podpowiada...
Czytaj
Joanna
Kinowska

Nas nie dogoniat

opinie / Komentarz
O dwóch warszawskich wystawach fotografii albo szerzej – o popularnych sposobach pokazywania zdjęć.
Czytaj
Marcin
Orliński

Ten dziwny czas pisania

opinie / Komentarz z Kwartalnika
Autorzy często pracują w samotności, a najciekawsze rzeczy robią wtedy, kiedy nikt na nich nie patrzy.
Czytaj
Joanna
Kinowska

Uprościć fotografię

opinie / Komentarz
O tym, co w fotografii naprawdę jest ważne.
Czytaj
Stach
Szabłowski

Bohater naszych czasów

opinie / Komentarz z Kwartalnika
Problem ze sztuką współczesną polega na tym, że należy ona do tzw. problemów pierwszego świata. Niezręcznie jest je mieć, tym bardziej nie wypada o nich mówić.
Czytaj
Czaru
Soni

Indie jednego boga

opinie / Komentarz z Kwartalnika
Jeden bóg, jedno państwo w kraju ponad 350 bogów i niezliczonych społeczności, języków oraz religii. Jak wpływa to na życie codzienne? Wiele można opowiedzieć historii, a nasza komentatorka zdecydowała się przywołać pięć najbardziej uderzających cech obecnej władzy.
Czytaj
Bruce
Ackerman

Konstytucja na deficyty demokracji

opinie / Komentarz z Kwartalnika
Prawa demokratyczne są absolutnie fundamentalne i zawsze są zagrożone.