Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

O wiośnie mamy zielone pojęcie!

Kiedy wszystko się dopiero rodzi i rozwija, wiosenny „Przekrój” nadlatuje w pełnym rozkwicie! W najnowszym wydaniu piszemy z rozwagą o równowadze, z odwagą o strachu, z uwagą o bałtyckich krajach, z miłością o wróblach i z zachwytem o zieleni i porankach. Zachęcamy do czytania!

Kup wiosenny „Przekrój”!

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
O tym, kiedy w Polsce zniesiono kartki na mięso oraz kiedy w Norwegii otwarto słynną Drogę Trolli, ...
2018-07-30 07:00:00

Kalendarium czarnowidza (30 lipca – 5 sierpnia)

Kalendarium czarnowidza (30 lipca – 5 sierpnia)

30 lipca 1930 r.

W finale pierwszych piłkarskich mistrzostw świata Urugwaj wygrywa z Argentyną 4:2. Ale co to za czempionat! Tylko 13 zespołów i ani śladu naszych „orłów”…

31 lipca 1936 r.

Król Norwegii Haakon VII otwiera słynną Drogę Trolli. Serpentyny na tej trasie robią wrażenie do dziś! Ale internetowe trolle na pewno znajdą jakiś powód, żeby ją skrytykować.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

1 sierpnia 1989 r.

W Polsce zniesiono kartki na mięso. Lecz od tego kiełbasy w sklepach i pieniędzy w portfelach nie przybyło.

2 sierpnia 1100 r.

Król Anglii Wilhelm II Rudy ginie podczas polowania od zbłąkanej strzały. Historycy do dziś nie wiedzą, jak do tego doszło. A wystarczyło przeczytać Kajka i Kokosza, żeby wiedzieć, że raz do roku łuk sam strzela.

3 sierpnia 1958 r.

Atomowa łódź podwodna USS „Nautilus” przepływa pod biegunem północnym. To wyczyn godny kapitana Nemo z powieści Juliusza Verne’a! Jednak zasmuciłby francuskiego pisarza. Wbrew bowiem temu, co sugerował w XIX w. Verne, rejs „Nautilusa” pokazał, że w rzeczywistości Ziemia nie jest wydrążona i wcale nie da się wpłynąć do jej wnętrza przez biegun.

4 sierpnia 2015 r.

Piggy i Kermit ogłaszają na Twitterze, że ze sobą zrywają. Co za czasy, świnka i żaba „ćwierkają”…

5 sierpnia 1305 r.

Anglicy łapią szkockiego buntownika Williama Wallace’a. Zgotują mu straszliwe tortury i śmierć. Głupcy! Siedem wieków później powstanie oscarowy Braveheart, który na całym świecie wypromuje Wallace’a jako bohatera bez skazy, a z Anglików zrobi łotrów bez sumienia.

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!