Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas równowagi!

W jesiennym „Przekroju” szukamy spokoju i pokoju. Zastanawiamy się, jak w przyszłości będzie wyglądać praca i jakie umiejętności już dziś warto pielęgnować. Poznajemy Indie i zachwycamy się polską jesienią. Do tego wielki temat – joga! Czym tak naprawdę jest, a z czym jest nieraz mylona? I jeszcze: odważnie o lęku, chmury i wiatry, pomarańcz w każdej odsłonie, rude lisy i kombucha.

220 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
O pierwszym lodowym rożku i pierwszej kobiecie, która wyruszyła na kosmiczny spacer pisze
2018-07-23 07:00:00

Kalendarium czarnowidza (23 – 29 lipca)

Kalendarium czarnowidza (23 – 29 lipca)

23 lipca 1904 r.

Na wystawie światowej w Saint Louis zostaje wprowadzony do sprzedaży zwinięty wafelek na lody, czyli rożek. Gdyby jeszcze nigdy nie był pusty…

24 lipca 1978 r.

Premiera Wodzireja Feliksa Falka. Po latach okazuje się, że na giętkich Lutków Danielaków wciąż jest zapotrzebowanie. I to, niestety, nie tylko na parkiecie.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

25 lipca 1984 r.

Radziecka kosmonautka Swietłana Sawicka jako pierwsza kobieta wyrusza na kosmiczny spacer. Ma szczęście, że wróciła. I pecha, że zawsze będzie w cieniu Tierieszkowej – pierwszej kobiety, która w ogóle poleciała w kosmos.

26 lipca 1376 r.

Książę mazowiecki Janusz I Starszy pozwala warszawskim mieszczanom wybudować łaźnię i na niej zarabiać. I jako prawdziwy polityk zapewnia sobie stuprocentową zniżkę.

27 lipca 1866 r.

Po wielu naprawach udaje się przywrócić łączność między Europą i Ameryką przez transatlantycki kabel telegraficzny. Ale nawet dziś Stary i Nowy Świat nie mówią wspólnym językiem.

28 lipca 1540 r.

Szlachcianka Catherine Howard wychodzi za kochliwego króla Anglii Henryka VIII. Tym samym zostaje jego piątą żoną. Pewnie marzy sobie, że ostatnią. Błąd: kiedy tylko zirytuje Henryka, skończy na szafocie.

29 lipca 1683 r.

Król Jan III Sobieski wyrusza z armią pod Wiedeń. A gdyby został w Krakowie? Jedni mówią, że dzięki temu sto lat później to Austria byłaby pod zaborami, nie Polska. Inni, że przez to rozbite zostałyby oba państwa…

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!