Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

O wiośnie mamy zielone pojęcie!

Kiedy wszystko się dopiero rodzi i rozwija, wiosenny „Przekrój” nadlatuje w pełnym rozkwicie! W najnowszym wydaniu piszemy z rozwagą o równowadze, z odwagą o strachu, z uwagą o bałtyckich krajach, z miłością o wróblach i z zachwytem o zieleni i porankach. Zachęcamy do czytania!

Kup wiosenny „Przekrój”!

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Ile jeszcze?!
2018-06-25 05:00:00

Kalendarium czarnowidza (25 czerwca – 1 lipca)

Kalendarium czarnowidza (25 czerwca – 1 lipca)

25 czerwca 1876 r.

„Skąd się wzięli ci wszyscy Indianie?” – woła poirytowany amerykański generał Custer podczas bitwy nad Little Bighorn. I będą to jego ostatnie słowa. A przynajmniej tak mówi historyczna anegdota.

26 czerwca 1977 r.

Elvis Presley daje koncert w Indianapolis. Król rock and rolla nawet nie podejrzewa, że to ostatni występ na żywo w jego karierze…

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

27 czerwca 1697 r.

Szlachta wybiera nowego polskiego króla. A właściwie… dwóch: Sasa i Burbona. I w tym sęk. Oj, będzie zamęt w kraju.

28 czerwca 1880 r.

W Australii miejscowy Janosik Ned Kelly walczy z brytyjską policją ubrany w domowej roboty zbroję. Idzie mu dobrze, dopóki stróże prawa nie zaczną strzelać po nogach. Kelly upadnie, straci rezon, a po paru miesiącach zawiśnie na szubienicy.

29 czerwca 1613 r.

Pożar niszczy teatr Szekspira. Całe szczęście to tylko budynek, który da się odbudować. Gorzej, gdyby spłonęły rękopisy.

30 czerwca 1908 r.

Syberią wstrząsa katastrofa tunguska. Wedle najnowszych teorii spowodowała ją asteroida wielkości wieżowca. Lecz nie braknie takich, którzy wolą wierzyć, że nad tajgą wybuchł statek kosmiczny albo że to efekt eksperymentów Tesli z „promieniem śmierci”…

1 lipca 2011 r.

Mocarny Arnold Schwarzenegger okazuje się słabym mężem i jego żona Maria Shriver występuje o rozwód. Niewierny Arnie dostaje w kość od zdradzonej kobiety z klanu Kennedych.

 

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!