pixel Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

 

Halo, tu "Przekrój", Twoja lektura na jesienne dni, a w niej wszystko: od literatury po rozrywkę. Przesyłki na terenie Polski są (nadal!) darmowe, więc nie zwlekaj dłużej!

Kup numer jesienny

Jesienią działaj z głową. Jesienny numer kwartalnika możesz zamówić z dostawą do domu i w zestawie z zeszytem krzyżówek. Przesyłki na terenie Polski są (nadal!) darmowe.

Kup numer jesienny z krzyżówkami
Przekrój
Ile jeszcze?!
2018-06-25 05:00:00

Kalendarium czarnowidza (25 czerwca – 1 lipca)

Kalendarium czarnowidza (25 czerwca – 1 lipca)

25 czerwca 1876 r.

„Skąd się wzięli ci wszyscy Indianie?” – woła poirytowany amerykański generał Custer podczas bitwy nad Little Bighorn. I będą to jego ostatnie słowa. A przynajmniej tak mówi historyczna anegdota.

26 czerwca 1977 r.

Elvis Presley daje koncert w Indianapolis. Król rock and rolla nawet nie podejrzewa, że to ostatni występ na żywo w jego karierze…

27 czerwca 1697 r.

Szlachta wybiera nowego polskiego króla. A właściwie… dwóch: Sasa i Burbona. I w tym sęk. Oj, będzie zamęt w kraju.

28 czerwca 1880 r.

W Australii miejscowy Janosik Ned Kelly walczy z brytyjską policją ubrany w domowej roboty zbroję. Idzie mu dobrze, dopóki stróże prawa nie zaczną strzelać po nogach. Kelly upadnie, straci rezon, a po paru miesiącach zawiśnie na szubienicy.

29 czerwca 1613 r.

Pożar niszczy teatr Szekspira. Całe szczęście to tylko budynek, który da się odbudować. Gorzej, gdyby spłonęły rękopisy.

30 czerwca 1908 r.

Syberią wstrząsa katastrofa tunguska. Wedle najnowszych teorii spowodowała ją asteroida wielkości wieżowca. Lecz nie braknie takich, którzy wolą wierzyć, że nad tajgą wybuchł statek kosmiczny albo że to efekt eksperymentów Tesli z „promieniem śmierci”…

1 lipca 2011 r.

Mocarny Arnold Schwarzenegger okazuje się słabym mężem i jego żona Maria Shriver występuje o rozwód. Niewierny Arnie dostaje w kość od zdradzonej kobiety z klanu Kennedych.

 

Piątka dla PRZEKROJU? A może dziesiątka? Wspierając Fundację PRZEKRÓJ, wspierasz rzetelność, humor i czar.

* Pola wymagane

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!