Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

O wiośnie mamy zielone pojęcie!

Kiedy wszystko się dopiero rodzi i rozwija, wiosenny „Przekrój” nadlatuje w pełnym rozkwicie! W najnowszym wydaniu piszemy z rozwagą o równowadze, z odwagą o strachu, z uwagą o bałtyckich krajach, z miłością o wróblach i z zachwytem o zieleni i porankach. Zachęcamy do czytania!

Kup wiosenny „Przekrój”!

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
O niektórych historia pamięta, o innych zapomina. Czarnowidz za to pamięta o wszystkich i nie zawaha ...
2017-10-23 07:00:00

Kalendarium czarnowidza (23-29 października)

Kalendarium czarnowidza (23-29 października)

23 października 42 r. p.n.e.

Brutus, architekt morderczego spisku przeciw Juliuszowi Cezarowi, przegrywa bitwę pod Filippi. Prawdziwa tragedia w starożytnym wydaniu: nie dość, że przegrał, to jeszcze nikt nie pamięta jego ostatnich słów.

24 października 1931 r.

Al Capone zostaje skazany na 11 lat więzienia – za oszustwa podatkowe. Można się cieszyć, że fiskus w końcu dopadł rekina, a nie płotki. Sęk w tym, że prawdziwe zbrodnie krwiożercy pozostały nierozliczone.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

25 października 1147 r.

Na Półwyspie Iberyjskim chrześcijańscy rycerze odbijają z rąk Maurów Lizbonę. To nie jedyny front walki krzyżowców: jednocześnie trwa wyprawa krzyżowa przeciw Słowianom połabskim oraz II krucjata w Ziemi Świętej. A podobno to my żyjemy w epoce wielkiego starcia cywilizacji...

26 października 1901 r.

Pierwszy w historii napad na bank zakończony ucieczką bandytów samochodem. Miejsce akcji: Paryż. Poszkodowany: bank Société Générale. Nic tylko kręcić film.

27 października 1941 r.

Prezydent Roosevelt stwierdza w przemówieniu, że Hitler chce uzależnić od siebie państwa Ameryki Południowej i zająć Kanał Panamski. Ba, przywódca USA zarzeka się, że ma niemiecką mapę, która o tym świadczy. Roosevelt kłamie, ale cóż… Cel uświęca dezinformację?

28 października 1955 r.

Rodzi się Bill Gates i… „A fatal error occurred. Press CTRL+ALT+DEL to restart”.

29 października 1889 r.

Polityk i biznesmen Cecil Rhodes otrzymuje pozwolenie od królowej Wiktorii, by jego Brytyjska Kompania Południowoafrykańska rozpoczęła żarłoczną ekspansję w głąb kontynentu. Niektórzy wciąż nazywają to „cywilizowaniem” Afryki.

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!