pixel Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Chcielibyśmy – na tyle ile to możliwe – umilić Państwu ten trudny czas, dlatego w dniach 20 marca – 20 czerwca udostępniamy wersję cyfrową wiosennego numeru bezpłatnie dla zalogowanych użytkowników. Zapraszamy do czytania i słuchania audio z bieżącego numeru! Przeczytaj wiosenny numer

W związku z zamknięciem wielu punktów sprzedaży prasy, zapraszamy do kupienia papierowej wersji numeru wiosennego w cenie okładkowej, bez dodatkowych kosztów przesyłki. Kup wiosenny numer

Przekrój
O kosmitach, Wielkiej Stopie i Gigancie z Cardiff pisze
2018-10-15 07:00:00

Kalendarium czarnowidza (15-21 października)

Kalendarium czarnowidza (15-21 października)

15 października 2005 r.

W Emilcinie odsłonięto jedyny w Polsce pomnik UFO – na pamiątkę wydarzeń z 1978 r. Rolnik Jan Wolski miał wówczas spotkać kosmitów. To musieli być jacyś galaktyczni prostacy, bo na odsłonięcie pomnika się nie pofatygowali.

16 października 1869 r.

Na farmie w Cardiff w stanie Nowy Jork pracownicy odkrywają przypadkiem skamieniałości… 3-metrowego człowieka. Okazało się, że to tylko mistyfikacja. Jednak poszukiwania gigantów weszły Amerykanom w krew: do dziś tropią Wielką Stopę.

17 października 1740 r.

Umiera caryca Anna Iwanowna. A jeszcze rok wcześniej miała tyle fantazji, że kazała postawić w Petersburgu lodowy pałac dla księcia Golicyna i wyjątkowo szpetnej służącej, z którą kazała mu się ożenić. Długo się z niego nie pośmiała.

18 października 1166 r.

Henryk Sandomierski ginie podczas potyczki z Prusami. A wcześniej był w Ziemi Świętej, walczył z powodzeniem z groźnymi Saracenami… Chyba nie docenił przeciwnika na własnym podwórku.

19 października 1955 r.

Ostatni żołnierz radziecki opuszcza Austrię. Ta tydzień później ogłasza wieczystą neutralność. Coś za coś. Niejeden z demoludów też by tak chciał.

20 października 1967 r.

W lesie w Kalifornii zostaje sfilmowana Wielka Stopa. Wielu święcie wierzy, że to nie mistyfikacja. Najwyraźniej nie przejęli się historią Giganta z Cardiff.

21 października 1520 r.

Ferdynand Magellan wpływa ze swoimi okrętami na Pacyfik. Jest pierwszym Europejczykiem, który tego dokonał! Tyle że ze swojej podróży już nie wróci. I po co się było pchać?

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!