pixel Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

 

Halo, tu "Przekrój", Twoja lektura na jesienne dni, a w niej wszystko: od literatury po rozrywkę. Przesyłki na terenie Polski są (nadal!) darmowe, więc nie zwlekaj dłużej!

Kup numer jesienny

Jesienią działaj z głową. Jesienny numer kwartalnika możesz zamówić z dostawą do domu i w zestawie z zeszytem krzyżówek. Przesyłki na terenie Polski są (nadal!) darmowe.

Kup numer jesienny z krzyżówkami
Przekrój
Misją stowarzyszenia Jestem na pTAK! są trzy słowa: POZNAJ, POKOCHAJ, POMÓŻ.
2020-09-18 09:00:00
Jestem na pTAK!
Jestem na pTAK!
Czyta się 2 minuty

Czajki, dudki, kosy, sójki, kawki, jerzyki i inne ptaki mają wielu przyjaciół wśród ludzi, którzy w zimie wystawiają dla nich karmniki, wiosną montują budki, latem zapewniają wodę i łąki kwietne, a jesienią zostawiają stertę liści w ogrodzie. To coś, co może zrobić każdy z nas, ale możliwości jest o wiele więcej.

Misją stowarzyszenia Jestem na pTAK! są trzy słowa: POZNAJ, POKOCHAJ, POMÓŻ. Skupieni wokół nich przyrodnicy chcą dostarczać wiedzę o ptakach, pokazując ich świat, piękno i wyjątkowość. „To nie tylko pasja i miłość do ptaków. To styl życia, codzienne wybory i sposób postrzegania świata. Stan Ziemi, naszej przestrzeni życiowej, którą dzielimy ze skowronkami, bocianami, jeżami, dębami i innymi istotami, jest sprawą wspólną i wszyscy mamy na niego wpływ. Wszyscy mamy też prawo do życia – prawo do Ziemi i jej zasobów. Żyjemy w jednym globalnym ekosystemie i od niego zależymy” – tak mówią o sobie i swoich działaniach twórcy stowarzyszenia.

Od lat realizują rozmaite akcje i projekty. Tworzą rezerwaty w różnych częś­ciach kraju, zarażają pasją do ptaków podczas Nocy Sów, zachęcają rolników do gospodarowania przyjaznego przyrodzie, wspólnie z mieszkańcami z całej Polski tworzą Ogrody na pTAK! Liczą w nich ptaki, starają się o zaprzestanie polowań, pomagają orłom, chronią orliki, dbają o bagna, stoją na straży praw ptaków miejskich, a nad Biebrzą organizują Zloty Klubu Ptaków Polskich. Dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, propagują miłość do natury.

Stowarzyszenie prowadzi też warsztaty i projekty edukacyjne. Organizuje konkursy przyrodnicze, podsuwa pomysły na twórcze lekcje oraz ptasie gry i zabawy, publikuje. Na stronie www.jestemnaptak.pl można pobrać aplikację do rozpoznawania głosów ptaków – wraz z poradami, jak zapewnić im zdrową stołówkę i schronienie.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Bądź na pTAK! Zaangażuj się! Zostań wolontariuszem stowarzyszenia, wesprzyj je finansowo, polub je na ­Facebooku, śledź jego wydawnictwa. Jak mawiają ludzie z Jestem na pTAK! – razem możemy więcej!

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!