Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

O wiośnie mamy zielone pojęcie!

Kiedy wszystko się dopiero rodzi i rozwija, wiosenny „Przekrój” nadlatuje w pełnym rozkwicie! W najnowszym wydaniu piszemy z rozwagą o równowadze, z odwagą o strachu, z uwagą o bałtyckich krajach, z miłością o wróblach i z zachwytem o zieleni i porankach. Zachęcamy do czytania!

Kup wiosenny „Przekrój”!

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Greta Thunberg: wykorzystajmy przyrodę do walki ze zmianą klimatu

media / Wideo

Otaczają nas magiczne maszyny, które wysysają dwutlenek węgla z powietrza, niewiele kosztują i nie trzeba ich budować. Drzewa – w całej swojej wspaniałej różnorodności i spektakularnym pięknie – mogą mieć ogromny wpływ na świat. Musimy jednak spełnić jeden warunek: pozostawić paliwa kopalne pod ziemią – tam, gdzie ich miejsce. W tym krótkim filmie młoda działaczka na rzecz obrony klimatu Greta Thunberg oraz dziennikarz i działacz ekologiczny George Monbiot przekonują, że nadal możemy naprawić szkody, które wyrządziliśmy naszej planecie, wykorzystując przyrodę do walki ze zmianą klimatu. Wymaga to jednak wspólnego wysiłku – dlatego dołącz do milionów ludzi na całym świecie i weź udział w piątkowym Wielkim Marszu Klimatycznym w Warszawie.

 

@tommustill dla Gripping Films Production

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA: #naturenownaturalclimate.solutions

Narratorzy: @gretathunberg & @georgemonbiot
Reżyseria: @tommustill
Produkcja: @trianglemonday
Zdjęcia i montaż: @Fergusdingle
Dźwięk: @shaman_media
Grafika: @paraicmcgloughlin
Online: @bramonthego
Postprodukcja obrazu: @specialtreatsproductions
Mix: @mcassomusic
Postprodukcja dźwięku: @barrettisgold
Wytyczne NCS: @charlie_lat
Muzyka: @roneofficial @infinemusic

Niezależny film zrealizowany przez Gripping Films (@tommustill) wsparły: @Conservationorg @FOLUCoalition Gower St, a wytyczne opracowały @Nature4Climate @NCS_catalyst 

www.grippingfilms.com