Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas ucieka – „Przekrój” czeka!

W zimowym „Przekroju” przenosimy się do Lewantu! Smakujemy libańskie jedzenie, podziwiamy Aleppo i zastanawiamy się nad Tel Awiwem. Poza tym sprawdzamy, co para noblistów z ekonomii Duflo i Banerjee mówią o światowym ubóstwie. Opisujemy Gaję i jej twórcę Jamesa Lovelocka. Naprawdę dużo piszemy też o tym, dlaczego warto się tulić (nie tylko w zimie). I do tego: niedźwiedzie – białe, brunatne i czarne, nabiał i warzywa, a także przyroda w plenerze i w muzeum.

Już jest nowy „Przekrój”!

196 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Wiosenny Przekrój Bartosza Webera ♫

media / Audio
Czyta Bartosz Weber, Jean Baptiste Simeon Chardin, Attributes of Music

Jako że bywam człowiekiem praktycznym, postarałem się opisać pęk kluczy, jakimi posłużyłem się, kompilując niniejszy Przekrój dźwiękowy. Oto one.

Ponieważ najlepszym z nałogów (nie tylko na wiosnę) jest ruch fizyczny, postanowiłem podkreślić ten fakt tanecznym instruktażem Bruce’a Haacka pt. School for Robots skierowanym do naszych mechatronicznych przyjaciół. Jednocześnie starałem się nie zaniedbać obecności na kartach tego wydania czasopisma wszelkiej maści ptactwa. Szczególnie przejął mnie tragiczny los wróbli pod rządami tyrana Mao Zedonga oraz bezlitosna zemsta przyrody na ludzie Chińskiej Republiki Ludowej. Bóg obecny jest jedynie w pierwszym akcencie kolekcji muzycznej, gdyż nie mam do wierzeń żadnego stosunku. Lubię jednak, tak jak Bruce Hood, zastanawiać się, co każe ludziom w XXI w. wierzyć. Trwającą 48 dni morską podróż z Bombaju do Bostonu starałem się zilustrować dźwiękami Walim – Jaipur Express grupy Veda Sound. Reszta niech pozostanie tajemnicą i niedopowiedzeniem. Pozdrawiam Was.

Bartosz Weber – miks wiosenny dla „Przekroju”

Tracklista:

 1. Veda Sound – excerpts from Walim – Jaipur Express
 2. Bartosz Weber – Grey Train
 3. STILL – Haile Selassie is The Microchip (NIDIA rmx)
 4. Altin Gün – Cemalim
 5. Jay Shepheard – Bullfrogging
 6. Qechuaboi – Iseecumbiapeopleagain
 7. Soulwax – Erasmus – Ti Ricordi Di Me
 8. Soulwax – Is It Always Binary
 9. Baaba – Real Palm
 10.  Selda Bagcan – Yaylalar
 11.  Wróbel
 12.  Świerszcz
 13.  Bocian
 14.  Bruce Haack – School for Robots
 15.  Juana Molina – In the Lassa
 16.  Charlotte Adigéry – Cursed and Cussed

 

 

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?