pixel Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Wiele osób spośród naszych Czytelników i Czytelniczek wybiera tradycyjną drukowaną wersję kwartalnika, ale są także tacy, którzy coraz częściej korzystają z nośników elektronicznych. Dlatego wprowadzamy cyfrową wersję „Przekroju”. Zapraszamy do wykupienia prenumeraty, w której ramach proponujemy nieograniczony dostęp do aktualnych i archiwalnych wydań kwartalnika.

Ci z Państwa, którzy nie zdecydują się na prenumeratę, będą mieli do dyspozycji bezpłatnie 3 „Przekrojowe” teksty oraz wszystkie rysunki Marka Raczkowskiego, krzyżówki, recenzje, ilustracje i archiwalne numery z lat 1945–2000. Zapraszamy do lektury!

wykup prenumeratę cyfrową

Wiosenny Przekrój Bartosza Webera

media / Audio
Jean Baptiste Simeon Chardin, Attributes of Music

Jako że bywam człowiekiem praktycznym, postarałem się opisać pęk kluczy, jakimi posłużyłem się, kompilując niniejszy Przekrój dźwiękowy. Oto one.

Ponieważ najlepszym z nałogów (nie tylko na wiosnę) jest ruch fizyczny, postanowiłem podkreślić ten fakt tanecznym instruktażem Bruce’a Haacka pt. School for Robots skierowanym do naszych mechatronicznych przyjaciół. Jednocześnie starałem się nie zaniedbać obecności na kartach tego wydania czasopisma wszelkiej maści ptactwa. Szczególnie przejął mnie tragiczny los wróbli pod rządami tyrana Mao Zedonga oraz bezlitosna zemsta przyrody na ludzie Chińskiej Republiki Ludowej. Bóg obecny jest jedynie w pierwszym akcencie kolekcji muzycznej, gdyż nie mam do wierzeń żadnego stosunku. Lubię jednak, tak jak Bruce Hood, zastanawiać się, co każe ludziom w XXI w. wierzyć. Trwającą 48 dni morską podróż z Bombaju do Bostonu starałem się zilustrować dźwiękami Walim – Jaipur Express grupy Veda Sound. Reszta niech pozostanie tajemnicą i niedopowiedzeniem. Pozdrawiam Was.

Bartosz Weber – miks wiosenny dla „Przekroju”

Tracklista:

 1. Veda Sound – excerpts from Walim – Jaipur Express
 2. Bartosz Weber – Grey Train
 3. STILL – Haile Selassie is The Microchip (NIDIA rmx)
 4. Altin Gün – Cemalim
 5. Jay Shepheard – Bullfrogging
 6. Qechuaboi – Iseecumbiapeopleagain
 7. Soulwax – Erasmus – Ti Ricordi Di Me
 8. Soulwax – Is It Always Binary
 9. Baaba – Real Palm
 10.  Selda Bagcan – Yaylalar
 11.  Wróbel
 12.  Świerszcz
 13.  Bocian
 14.  Bruce Haack – School for Robots
 15.  Juana Molina – In the Lassa
 16.  Charlotte Adigéry – Cursed and Cussed

 

 

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?