Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

O wiośnie mamy zielone pojęcie!Kup wiosenny „Przekrój”!

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
O maszynie do odprawiania pokuty pisze
2017-06-20 00:00:00

Zdumiewający wynalazek Giuseppiny Buzzati

ilustracja: Gosia Herba
Zdumiewający wynalazek Giuseppiny Buzzati
Zdumiewający wynalazek Giuseppiny Buzzati

...słynnej badaczki i konstruktorki, siostry zakonnej Giuseppiny Buzzati, dalekiej kuzynki Dina Buzzatiego, pracującej w rzymskim Instytucie Nowoczesnych Technologii, działaczki w rozlicznych organizacjach charytatywnych, felietonistki „L’Espresso”, twórczyni oryginalnego równania algebraicznego, kobiety o potężnej inteligencji, obłędnie przenikliwym i czarującym spojrzeniu, o kasztanowych włosach, najczęściej zapinanych marzycielsko różową spinką, o zniewalającym uśmiechu... Ale do rzeczy: chodzi o jej najnowsze wizjonerskie dzieło, czyli o maszynę do odprawiania pokuty. Urządzenie ma postać kartonu o wymiarach 2 x 2 m; wchodzi się do niego po spowiedzi, z żywym postanowieniem moralnej poprawy, a wychodzi z czystym sumieniem. Na czym dokładnie polega działanie maszyny, jeszcze nie ujawniono. Warto odnotować, że obiekt już budzi zastrzeżenia ze strony bardziej konserwatywnych hierarchów kościelnych. Z drugiej strony, jeden z afrykańskich kardynałów widzi w wynalazku siostry Giuseppiny pewien potencjał mający związek z tym, co ów nazywa nieco enigmatycznie „ekonomią nowoczesnego Ducha”. Watykan nadal milczy i ani niczego oficjalnie nie akceptuje, ani nie potępia. Czy maszyna do odprawiania pokuty zrewolucjonizuje życie duchowe milionów ludzi na całej planecie? Czas pokaże.
 

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!