Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

O wiośnie mamy zielone pojęcie!

Kiedy wszystko się dopiero rodzi i rozwija, wiosenny „Przekrój” nadlatuje w pełnym rozkwicie! W najnowszym wydaniu piszemy z rozwagą o równowadze, z odwagą o strachu, z uwagą o bałtyckich krajach, z miłością o wróblach i z zachwytem o zieleni i porankach. Zachęcamy do czytania!

Kup wiosenny „Przekrój”!

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Macie dosyć głupich żartów? Czas na żarty, które bawią i uczą!
2017-04-01 00:00:00

Żarty filozoficzne

„Czterech filozofów”, Peter Rubens, 1611-1612 r., Galleria Palatina (domena publiczna)
Żarty filozoficzne
Żarty filozoficzne

Żart „Zenon z Elei”: Żart robimy psu - przyczepiamy mu do tułowia stelaż, z którego zwiesza się na żyłce kiełbasa. Śmiejąc się, patrzymy, jak głupi kundel ją goni, bo wiemy, że jej nie dogoni.   

Żart „Zenon z Elei 2”: Mierzymy do przyjaciela z łuku, mówiąc: “Spokojnie, nic ci się nie stanie”. Puszczamy cięciwę i dzwonimy na pogotowie.

Żart  ,”Zenon z Elei 3”: Konstruujemy sztucznego żółwia i wyposażamy go w silnik odrzutowy. Zapraszamy Usaina Bolta, by się z nim pościgał.

Żart „Heraklit”: Rozkręcamy w całym domu krany i zalewamy sąsiadów. Gdy zaczną się nam skarżyć, mruczymy coś niezrozumiale pod nosem.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Żart „Sokrates”: Dzwonimy w nocy do przyjaciela, który cierpi po stracie pracy, i mówimy ,,Wiem, co masz zrobić, żeby znowu cię zatrudnili. Przyjedź do mnie, to rozmowa nie na telefon”. Kiedy przyjaciel przyjeżdża i pyta ,,To co mam zrobić?”, odpowiadamy: ,,Nie wiem.”

Żart „Stoicy”: Idziemy na pogrzeb przyjaciela. Składając kondolencje, z uśmiechem mówimy rodzinie, że gdyby stłukł im się dzban, to chyba by tak nie rozpaczali.

Żart „Tales”: Oblewamy kogoś wodą.

Żart „Platon”: Ofiarę żartu skuwamy łańcuchami i wrzucamy do pobliskiej jaskini.

Żart „Arystoteles”: W drogerii kupujemy dowolny szampon. Wylewamy go i do butelki wlewamy klej. Wśród znajomych wyszukujemy łysiejącą osobę i, tłumiąc śmiech, wręczamy jej spreparowany specyfik ze słowami: „Słuchaj, znalazłem złoty środek na porost włosów”.

Żart „Leibniz”: Wariacja nt. żartu „Platon”. Ofiary nie skuwamy, zabieramy jej natomiast telefon i wrzucamy do dźwiękoszczelnej piwnicy, w której uprzednio zamurowaliśmy wszystkie okna.

Żart „Berkeley”: Zabieramy kogoś na mecz jego ulubionej drużyny. Wraz z pierwszym gwizdkiem nakładamy mu na głowę rozciągliwą czapkę i naciągamy ją na oczy tak, aby niczego nie widział, mówiąc „Koniec meczu”, po czym wracamy wspólnie  do domu.

Żart „Kant”: Żart ten robimy samemu/samej sobie. Wyjeżdżamy za miasto na piknik pod gwiazdami. Na miejscu zabraniamy sobie wszystkiego, co mogłoby sprawić nam przyjemność.

Żart „Freud”: Dzwonimy po północy do ojca i krzyczymy do słuchawki „Pali się!”. Rzucamy słuchawką.

Żart „Marks”: Spośród strachliwej części znajomych wybieramy utuczonego na ludzkiej krzywdzie tłustego fabrykanta i wysyłamy mu o drugiej w nocy SMSa, że nad miastem krąży widmo.

Żart „Sartre”: Pierwszy żart z tej grupy polega na szybkim wymawianiu słów “Żart Sartre”, aż pomieszają się zgłoski i wyjdzie śmieszne słowo na “s”. Drugi na tym, aby zakręcić przyjacielem na karuzeli tak mocno, aż będzie mieć mdłości.

Żart „Judith Butler”: Włamujemy się do przedszkola podczas leżakowania i przystępnie tłumaczymy dzieciom, że płeć to konstrukt społeczny. Z ukrycia obserwujemy, jak opiekunowie próbują opanować powstały galimatias.

Żart „Levi-Strauss”: Żenimy swoją stryjeczną ciotkę z bratem swatki szwagra naszego zięcia i sprzedajemy jej córkę za dwie kozy i wujka Tomka, który dziedziczy spadek po bracie matki naszego prawnuka. Na weselu zamawiamy smutną, egzotyczną piosenkę. Tańczymy całą rodziną.

Żart „Kartezjusz”: Konstruujemy automat i przebieramy go w ludzkie szaty. Automat podchodzi w barze do samotnej osoby, zaprzyjaźnia się z nią, rozkochuje ją w sobie, zamieszkuje z nią itd., a po pięciu latach małżeństwa zdejmuje maskę, odsłaniając metalowe wnętrze. Ale się tamta przestraszy!

Żart “Hegel”: Łapiemy w pasie dowolnego znajomego bądź znajomą i stawiamy ich na głowie. Uciekamy.

Żart “Schopenhauer”: Idziemy na pogrzeb przyjaciela. Zamawiamy orkiestrę big-bandową  i przy wesołych dźwiękach, radośnie pląsając, opowiadamy dowolne żarty z powyższej listy. 

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!