pixel Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

 

Halo, tu "Przekrój", Twoja lektura na jesienne dni, a w niej wszystko: od literatury po rozrywkę. Przesyłki na terenie Polski są (nadal!) darmowe, więc nie zwlekaj dłużej!

Kup numer jesienny

Jesienią działaj z głową. Jesienny numer kwartalnika możesz zamówić z dostawą do domu i w zestawie z zeszytem krzyżówek. Przesyłki na terenie Polski są (nadal!) darmowe.

Kup numer jesienny z krzyżówkami
Przekrój
Płaczący żuraw, śpiący tygrys, smok a nawet ślimak na górze Fidżi, czyli zapomniane techniki ...
2018-06-13 00:00:00
kultura fizyczna
Bohater numeru – Bruce Lee

Zapomniane techniki starożytnych mistrzów kung-fu

Płaczący żuraw Stajemy twarzą do przeciwnika na jednej nodze, drugą zginamy w kolanie i unosimy 30 cm nad ziemię. Ręce unosimy równolegle do podłoża. Rozpłakujemy się w oczekiwaniu na grad ciosów. Porada mistrza: „Czujny żuraw nad stawem kołuje rankiem”.

Śpiący tygrys Zginając obie nogi w kolanach, kładziemy się do łóżka (jeśli nie ma, wykorzystujemy kanapę, fotel, ławkę, karimatę, trawnik). Tam zajmujemy jedną z trzech pozycji: tygrys pierwszy (na plecach), tygrys drugi (na brzuchu) lub tygrys trzeci (na boku). Mówimy przeciwnikowi „dobranoc” i zasypiamy.

Smok Przed walką, wykorzystując stare ubrania, papier kolorowy, krepinę, gazety, zasłony, masę plastelinową i rusztowania z drutów, przebieramy się za smoka. Na widok potężnej poczwary przeciwnik od razu się podda!

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Ślimak na górze Fudżi W tej technice wszystkie ruchy (uderzenia, kopnięcia, rzuty, obalenia, dźwignie, duszenia, bloki, uniki) wykonujemy niezwykle wolno, tak by jeden krok zajął nam dosłownie kilkanaście minut. Jeśli przeciwnik miał koszmary senne o bardzo powoli zbliżających się doń straszydłach – ucieknie. Jeśli nie miał – może nas łatwo pokonać! Porada mistrza: „Mędrzec przyjmie z radością i klęskę, i zwycięstwo”.

Pędzący szakal Odwracamy się do przeciwnika plecami i jak najszybciej uciekamy. Porada mistrza: „Nie cel ucieczki się liczy, lecz sama ucieczka”.

 

Gry słowne z Bruce'em Lee

Co mówili ludzie, kiedy Bruce Lee, zbijając wagę przed walką, tak się głodził, że
aż schodził mu naskórek? – Linieje.

***

Co mówili znajomi, kiedy Bruce Lee wychodził z imprezy? – Lipa.

***

A co mówili, kiedy nie szedł jeszcze do domu, tylko wychodził na papierosa?
– Pali.

***

Co mówili ludzie, czytając książkę, w której Bruce Lee pokonywał żubra? –
Literatura.

***

A co mówili, kiedy Bruce Lee przychodził w nowych dżinsach? – Lee czy Levis?

 

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!