Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Wiele osób spośród naszych Czytelników i Czytelniczek wybiera tradycyjną drukowaną wersję kwartalnika, ale są także tacy, którzy coraz częściej korzystają z nośników elektronicznych. Dlatego wprowadzamy cyfrową wersję „Przekroju”. Zapraszamy do wykupienia prenumeraty, w której ramach proponujemy nieograniczony dostęp do aktualnych i archiwalnych wydań kwartalnika.

Ci z Państwa, którzy nie zdecydują się na prenumeratę, będą mieli do dyspozycji bezpłatnie 3 „Przekrojowe” teksty oraz wszystkie rysunki Marka Raczkowskiego, krzyżówki, recenzje, ilustracje i archiwalne numery z lat 1945–2000. Zapraszamy do lektury!

wykup prenumeratę cyfrową
Przekrój
Marcovaldo spędził sobotnie popołudnie i niedzielę w następujący sposób: harcując na siodełku ...
2018-03-19 00:00:00

Wyimki ilustrowane – Italo Calvino 2/2018

Wyimki ilustrowane – Italo Calvino 2/2018

„Marcovaldo spędził sobotnie popołudnie i niedzielę w następujący sposób: harcując na siodełku swojego motoroweru z rośliną z tyłu, przyglądał się niebu, wyszukiwał chmurę, która wydawała się obiecująca, i pędził ulicami, dopóki nie natrafił na deszcz. Od czasu do czasu, oglądając się, zauważał, że roślina jest trochę wyższa: wysokości taksówek, furgonetek, tramwajów! Miała też coraz szersze liście, z których deszcz spływał jak z prysznica na jego nieprzemakalny kaptur. Było to już drzewo na dwóch kołach, które przemierzało pędem miasto, ku zdumieniu policjantów, kierowców, pieszych”.

rysunek: Joanna Grochocka
rysunek: Joanna Grochocka

I. Calvino, Marcovaldo, czyli pory roku w mieście, tłum. A. Kreisberg, Warszawa 2013, s. 103.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!