Page 1 8FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Ciesz się latem!

Letni „Przekrój” dostępny w sprzedaży! W nowym numerze piszemy o szacunku dla wszystkich istot – ludzkich i pozaludzkich. Ponadto zastanawiamy się nad zmierzchem antropocenu, poznajemy południe Afryki i zgłębiamy temat ego: czym tak naprawdę ono jest i jak je poskromić?

Kup letni „Przekrój”

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Z wszelkimi honorami nieśliśmy do domu Muchomora-Paszę maszerując w cieniu grzyba jak pod parasolem.. ...
2018-06-13 07:00:00

Wyimki ilustrowane – Lew Kassil

Wyimki ilustrowane – Lew Kassil

„Całe lato minęło na bitwach. Deptaliśmy zawzięcie pokrzywy i tratowali całe osiedla muchomorów. Przy tych operacjach wojennych ucierpiało rzecz jasna wiele niewinnych maślaków i dobrodusznych dmuchawców. Lato było dżdżyste i chwasty wciąż się pleniły. No, ale wreszcie udało nam się wziąć do niewoli samego Muchomora-Szatan-Paszę. Był to potworny grzyb! Miał nóżkę wielkości kręgla, a czerwonobrunatny kapelusz, naszpikowany białymi cętkami, wyglądał jak duży plaster jakiejś olbrzymiej kiełbasy. Był to – niechybnie – wódz grzybów.

Z wszelkimi honorami nieśliśmy do domu Muchomora-Paszę maszerując w cieniu grzyba jak pod parasolem”.

ilustr. Joanna Grochocka
ilustr. Joanna Grochocka

Lew Kassil, Szwambrania, tłum. J.K. Wende, Warszawa 1958.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Data publikacji:

Joanna Grochocka

Joanna Grochocka

Dziewczyna z Sopotu. W dzieciństwie zajmowała się głównie rysowaniem i czytaniem, dlatego od najmłodszych lat nabrała przekonania, że w przyszłości będzie „pisać i ilustrować książki". Częściowo miała rację: obecnie jest autorką ilustracji prasowych, książkowych, plakatów, murali, instalacji. Rysuje i maluje, czyta, fotografuje, wycina, nakleja i zbiera ładne ścinki. Absolwentka filozofii na Uniwersytecie Gdańskim; studiowała grafikę na tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych (po dwóch latach, podduszona charakterem edukacji artystycznej, porzuciła ją bez żalu). Działała w ramach kolektywu Pracowni Mediów Niezależnych Obin.org na terenie Kolonii Artystów w Stoczni Gdańskiej, gdzie przeżyła jeden z bardziej inspirujących i absurdalnych okresów w życiu: nauczyła się wspinać na stoczniowe dźwigi i tworzyć sztukę aktualną tylko w chwili jej powstawania. Lubi ładne małe rzeczy, anegdoty z życia dadaistów, dialogi z książek Lewisa Carrolla, porady życiowe Hakima Beya, brokat, rysunki Franciszki Themerson i nauki Alejandra Jodorowsky'ego. Prowadzi konto na Instagramie: @joanna.grochocka

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!