Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Wiele osób spośród naszych Czytelników i Czytelniczek wybiera tradycyjną drukowaną wersję kwartalnika, ale są także tacy, którzy coraz częściej korzystają z nośników elektronicznych. Dlatego wprowadzamy cyfrową wersję „Przekroju”. Zapraszamy do wykupienia prenumeraty, w której ramach proponujemy nieograniczony dostęp do aktualnych i archiwalnych wydań kwartalnika.

Ci z Państwa, którzy nie zdecydują się na prenumeratę, będą mieli do dyspozycji bezpłatnie 3 „Przekrojowe” teksty oraz wszystkie rysunki Marka Raczkowskiego, krzyżówki, recenzje, ilustracje i archiwalne numery z lat 1945–2000. Zapraszamy do lektury!

wykup prenumeratę cyfrową
Przekrój
Z wszelkimi honorami nieśliśmy do domu Muchomora-Paszę maszerując w cieniu grzyba jak pod parasolem.. ...
2018-06-13 07:00:00

Wyimki ilustrowane – Lew Kassil

Wyimki ilustrowane – Lew Kassil

„Całe lato minęło na bitwach. Deptaliśmy zawzięcie pokrzywy i tratowali całe osiedla muchomorów. Przy tych operacjach wojennych ucierpiało rzecz jasna wiele niewinnych maślaków i dobrodusznych dmuchawców. Lato było dżdżyste i chwasty wciąż się pleniły. No, ale wreszcie udało nam się wziąć do niewoli samego Muchomora-Szatan-Paszę. Był to potworny grzyb! Miał nóżkę wielkości kręgla, a czerwonobrunatny kapelusz, naszpikowany białymi cętkami, wyglądał jak duży plaster jakiejś olbrzymiej kiełbasy. Był to – niechybnie – wódz grzybów.

Z wszelkimi honorami nieśliśmy do domu Muchomora-Paszę maszerując w cieniu grzyba jak pod parasolem”.

ilustr. Joanna Grochocka
ilustr. Joanna Grochocka

Lew Kassil, Szwambrania, tłum. J.K. Wende, Warszawa 1958.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!