Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Wiele osób spośród naszych Czytelników i Czytelniczek wybiera tradycyjną drukowaną wersję kwartalnika, ale są także tacy, którzy coraz częściej korzystają z nośników elektronicznych. Dlatego wprowadzamy cyfrową wersję „Przekroju”. Zapraszamy do wykupienia prenumeraty, w której ramach proponujemy nieograniczony dostęp do aktualnych i archiwalnych wydań kwartalnika.

Ci z Państwa, którzy nie zdecydują się na prenumeratę, będą mieli do dyspozycji bezpłatnie 3 „Przekrojowe” teksty oraz wszystkie rysunki Marka Raczkowskiego, krzyżówki, recenzje, ilustracje i archiwalne numery z lat 1945–2000. Zapraszamy do lektury!

wykup prenumeratę cyfrową
Przekrój
Wyimki o nosie
2018-06-13 07:00:00

Wyimki ilustrowane – Mikołaj Gogol

Wyimki ilustrowane – Mikołaj Gogol

„Iwan Jakowlewicz dla przyzwoitości założył frak na koszulę i, usiadłszy za stołem, nasypał soli, przygotował dwie główki cebuli, wziął do ręki nóż i, zrobiwszy znaczącą minę, zaczął kroić chleb. Gdy rozkroił chleb na dwie połówki, zajrzał do środka i, ku swemu zdziwieniu, zauważył, że coś tam bieleje. Iwan Jakowlewicz ostrożnie poruszył to coś nożem i dotknął palcem: »Twarde«, pomyślał, »co by to miało być?«.

Wsunął palce do środka i wyciągnął – nos!... Iwan Jakowlewicz aż ręce opuścił, zaczął przecierać oczy i szczypać się w rękę: nos, prawdziwy nos! I to jeszcze, jak się wydawało, chyba kogoś znajomego”.

ilustr. Joanna Grochocka
ilustr. Joanna Grochocka

Mikołaj Gogol, Nos, [w:] Szynel i inne opowiadania, tłum. J. Partyka, Kraków 2004.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!