Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas ucieka – „Przekrój” czeka!

W zimowym „Przekroju” przenosimy się do Lewantu! Smakujemy libańskie jedzenie, podziwiamy Aleppo i zastanawiamy się nad Tel Awiwem. Poza tym sprawdzamy, co para noblistów z ekonomii Duflo i Banerjee mówią o światowym ubóstwie. Opisujemy Gaję i jej twórcę Jamesa Lovelocka. Naprawdę dużo piszemy też o tym, dlaczego warto się tulić (nie tylko w zimie). I do tego: niedźwiedzie – białe, brunatne i czarne, nabiał i warzywa, a także przyroda w plenerze i w muzeum.

Już jest nowy „Przekrój”!

196 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
W nich absolutnie nie można oszukiwać. Ostrzega kolektyw szulersko-humorystyczny
2022-03-18 09:00:00

Uczciwe gry

„A Friend in Need”, Cassius Marcellus Coolidge, 1903 r./WikiArt (domena publiczna)
Uczciwe gry
Uczciwe gry
Czyta się 2 minuty

Uczciwy poker

Gramy jak w zwykłego pokera, z tym że przed stawianiem żetonów każdy gracz mówi przeciwnikom, jakie ma karty. Najczęściej wszyscy z gorszymi kartami mówią wtedy „pas” i zaczynamy kolejną turę. Zdarzają się jednak osoby bogate, które wiedząc, że mają gorszą kartę, i tak stawiają żetony, by pokazać, że je na to stać.

***

Uczciwa mafia

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Gramy jak w zwykłą mafię, z tą różnicą, że zaraz po pierwszym „zabójstwie” osoba, która jest mafią, przyznaje się do tego, podobnie jak osoba, która jest poli­cjantem Cattanim. Resztę rundy gracze spędzają na wygłaszaniu mów, potępiających mafię za morderstwo i Cattaniego za nieudolność.

***

Uczciwa rozmowa

Gracze siadają w kręgu, po czym każdy z nich mówi uczciwie, co tak naprawdę myśli o pozostałych. Jest to gra tyleż ekscytująca, co – w danym składzie – jednorazowa, gdyż zazwyczaj po zakończeniu rozgrywki zawodnicy nie chcą się już więcej spotykać.

***

Uczciwa gra na giełdzie

Gracze – zawodowi maklerzy – spotykają się z siatką i piłką na terenie Giełdy Papierów Wartościowych, dzielą się na dwie drużyny i rozgrywają mecz siatkówki.

***

Uczciwa gra w chowanego

Gracz szukający liczy do dziesięciu. Kiedy kończy, gracze wołają ze swoich kryjówek, zdradzając mu, gdzie są. Następnie gracz szukający osacza ich po kolei w kryjówkach i „zaklepuje”. W ramach samoobrony przeciwnicy mogą rzucać w niego szyszkami.

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!